CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Routování > dlouhý nebo krátký ospf dead interval na nespolehlivé linky
12

nastavení ospf dead time na wifi lince
You do not have permission to vote on this poll.
mi nic neříká 6 18.75%
je defaultně v pořádku 9 28.13%
je lepší prodloužit 9 28.13%
je lepší zkrátit 4 12.50%
dead time nechat a snížit hello interval 4 12.50%
Total: 32 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Příspěvek č. 17 

__________________

Old Post 27.01.2005 v 09:20
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

co je špatné nastavení ospf? Příspěvek č. 18 

__________________

Old Post 27.01.2005 v 10:29
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Old Post 27.01.2005 11:42
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 19 
simandl
Old Post 27.01.2005 12:15
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 20 
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Tenkrát na západě Příspěvek č. 21 

Tak jsem si diskusi pročetl po roce a jsem rád, že to tu padlo.

V podstatě u mě v cloudu ponechávám ospf default hodnoty jen opravdu na vybraných zarušených, málo propustných 2,4 GHz linkách nastavuji intervaly individuálně ale stejně jsem na 240 u dead nešel, dávám 120. Zas tak špatné to není aby ty pakety nedošli a bridge nás moc netrápěj, děláme v zásadě routovanou sí?.

Po roce od posledního příspěvku se toho změnilo hodně.
Především stavíme 5GHz linky jak divý a to nejen v našem cloudu, ale v celé Praze.

5GHz médium je naštěstí někde jinde než 2,4, takže primárně zde už zázadně ponechávám default a nějaké divoké poskakování vnitřních rout nepozoruji, zkrátka nějak se u nás popisovaný fenomén Petrem a Edorasem u nás neprojevuje.

Co se týká optiky tak tam samozřejmě v kombinaci se zálohou je to taktéž na defaultu.

Hlasoval jsem pro snížení hodnoty.

Také to bude předmětem návrhu pro RFC.

__________________

Old Post 09.02.2006 v 22:21
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zajsoft
Pan hodný

Registrován: 04.01.2004
Příspěvků: 1017

Re: Tenkrát na západě Příspěvek č. 22 

__________________

Super Stupid Nesquick Rabbit
Nastal čas změn...!!!

Old Post 10.02.2006 v 12:26
Zajsoft je offline   Click Here to See the Profile for Zajsoft   Find more posts by Zajsoft   Click here to Send Zajsoft a Private Message     Visit Zajsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:37.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz