Rek bych ze dotaz byl, kde zjisti to, jak casto linka pada, coz ti ospf pokud vim nerekne, pokud ho nenechas posilat tuny logu na disk.
Resenim je nejaky script sledujici routovaci tabulku a zapisujici zmeny.
S PL mas problem v tom, ze na WiFi neni dost konstantni na to, abys moh nejak definovat "OK, pri PL > 2% je treba nastavi dead na X a hello na Y".
Mam trebas spoj k brachovi, kde PL hodne kolisa podle pocasi, aktualniho ruseni (vsude kolem sou tu breeze) a samo zateze.
Takze menit default v okamziku, kdy linka pada ac se tvari funkcne, pripadne pri specialnich narocich (kvalitni linka a rychly prechod na backup => zkraceni dead na trebas 5-10s) je asi nejlepsi doporuceni .
Tvrdím, že pokud jsou mezi dvěma OSPF routery dvě různé přímé trasy (dva interfacy, dva IP rozsahy...), tak se zdá, že je nějakým způsobem dobré, když si na žádném z těch dvou rozsahů už nepovídá další OSPF router.
(Z toho už vyplyne, proč wlanX:1, proč /30 rozsah, apod.)
Pokud je to blud, tak mi vysvětlete proč... nám se to osvědčilo i u záložních tras přes klienta AP, tak i u záložních tras pro optiky (je fakt, že na jedné té super záloze nějak uhnila anténa, takže už to nezálohuje, ale z čistě vědeckého hlediska už to bylo empiricky dokázáno, a experiment se chystám zopakovat až nebude tak strašně mrznout ... :-)
2xchaos: To je jasny, osvedci se ti to proto, ze pokud mas na jednom segmentu vic routeru, tak jeden z nich prebere na sebe "spravu segmentu" a tim padem kdyz ti chcipne naka cast toho segmentu, tak trocha trva nez si ty zbyly routery dohodnou kdo ze to ted bude.
OT: Nevim na co potrebujes root heslo, staci kdyz ti prislusnej admin zaradi tvuj klic do systemu s pravy roota (a podobne i vsem ostatnim kteri maji mit pristup). Jednotnej root pass je pitomost.