CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Jak "dokazat" ze z wifi neboli hlava?
12345
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Lord DIABLO
Senior Member

Registrován: 29.03.2003
Příspěvků: 729

Příspěvek č. 17 

Panove, vy si z toho delate prdel, ale videl jsem na vlastni oci cloveka, ktereho drnceli zuby, kdyz se zapla WIFINA !!!

Zkouseli jsme to a ten chlapek nam byl schopnej rict, kdy je to APcko zaple a kdy vyple.....

OPRAVDU TO FUNGOVALO.

No tak jsme mu rekli, ze bohuzel WIFI mit doma nemuze !!!
Bylo to AP od EDIMAXU (ted se tady strhne OT, ze EDIMAX je smejd, ale bylo to tak)......


Takze kdyz mi nekdo bude tvrdit (jako ze to taky lidi tvrdej), ze od te doby, co maji EUROTEL a jiny operatory nad hlavou, ze je boli hlava, ja jim budu verit (vetsinou si nevymejslej).

Ovsem v pripade tve matky by to chtelo udelat mensi experiment typu:
dohodl jsem se, ze si koupim kabelovku, anteny jsem vypnul.....

Old Post 23.03.2005 v 08:15
Lord DIABLO je offline   Click Here to See the Profile for Lord DIABLO   Find more posts by Lord DIABLO   Click here to Send Lord DIABLO a Private Message   Click Here to Email Lord DIABLO     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vojtisek
Junior Member

Registrován: 27.02.2003
Příspěvků: 232

Příspěvek č. 18 

Old Post 23.03.2005 v 08:37
vojtisek je offline   Click Here to See the Profile for vojtisek   Find more posts by vojtisek   Click here to Send vojtisek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 19 

__________________

Old Post 23.03.2005 v 08:41
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alex
Formerly known as Frogale
zastupce cloudu 10.38


Registrován: 29.12.2002
Příspěvků: 690

User is Mapper

Příspěvek č. 20 

Ja nevim, postavit stozar na zahrade nebude lepsi. Nemame zahradu 5 hektaru
Domaci ukoly jsem nevidel uz aspon 3 roky
Nema nekdo nekde schovany vertikalni vyzarovaci charakteristiky omni vsesmeru a andrew sit?

__________________

Old Post 23.03.2005 v 09:50
Alex je offline   Click Here to See the Profile for Alex   Find more posts by Alex   Click here to Send Alex a Private Message   Click Here to Email Alex   Visit Alex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 21 

__________________

Old Post 23.03.2005 v 10:18
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Slimmer
Junior Member

Registrován: 23.12.2002
Příspěvků: 139

skodlivost wifi Příspěvek č. 22 

Zdravim, zkusim zareagovat na onu otazku.

1) jakekoliv elektromag. vlneni je opravdu skodlive
2) zavisi to na vykonu a frekvenci
3) jsou mene a vice citlivi lide


ad1) je naprosta pravda, ze radiovy smog ma velky vliv na zive organismy. Duvod proc se delaji okna ktera stini em. smog ... ze ?

ad2) 2.4Ghz je opravdu vyjimecne. Ovsem, ze bolest hlavy atd. muze vznikat i z jinych frekvenci. Byly pripady, kdyz zacal vysilat zizkov (tehda 1MW) a lide meli migreny, zeny nepravidelne menstuace, potraty. Tento vykon muze byt opravdu skodlivy i z relativne kratkodobeho hlediska. Vykon wifi s kvalitne udelanym svodem a odstinenym antennim systemem bych osobne nepovazoval za nebezpecny. DLouhodobe ovsem opravdu nelze vyloucit "nejake" priznaky.

ad3) domnivam se, ze take zalezi na jedinci, jelikoz kazdy je jiny a kazdy snasi jinak urovne zatizeni. Je skutecne mozne, ze tvoje matka patri mezi velmi citlive lidi a muze ji i takto minimalni vykon ovlivnit - at kratkodobe ci dlouhodobe. Pokud je to tak, musi byt pro ni mobilni telefon opravdovy horror.
----------------------

Doporucuji tedy toto:
Sehnat spektrak alespon do 3Ghz a projit si cele pasmo v byte. Taktez muze byt shoda nahod.... Anteny jsi mohl umistit kdyz ji v praci nainstalovi BTS na strechu - proskenovat i dalsi prostory kde se zdrzuje, predevsim v praci, v byte loznice.

Pokud narazis na neco opravdu "silneho" bude nutne to resit. Pokud z toho nic nenajdes, je to duvod k zamysleni a hledani dalsich moznych pricin. Napr. geopatogenni zony.... Pohybuji se a je mozne, ze opet shodou nahod se posunuly v dobe kdy jsi umistil anteny, takze sehnat nekoho kdo je zmeri...


Tolik z mych napadu...
S.

Old Post 23.03.2005 v 10:21
Slimmer je offline   Click Here to See the Profile for Slimmer   Find more posts by Slimmer   Click here to Send Slimmer a Private Message   Click Here to Email Slimmer   Visit Slimmer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaclav.stepan
Junior Member

Registrován: 23.11.2002
Příspěvků: 113

Příspěvek č. 23 

To je jen takova historka mimo (a vubec netvrdim, ze by nekoho z WiFi hlava bolet nemohla, taky mi subjektivne pomohlo vytahnout antenu na strechu a nemit ji za oknem).

U kamarada jsme davali na strechu domku quad. Domek je tesne vedle sousedniho, strecha je plechova a spolecna. HW AP, regulace vykonu, protistrana asi 300 m pres jeden listnatej strom (aneb klidek pohoda). Kolem neni zhola nic, od ceho by se mohly vlny odrazet zpatky do domu nebo tak a na druhy strane je vsesmerovka, takze ta je v tom fakt nevinne.

Nacez za par dni (jak na to prisli nevim) za nim prisli sousede, ze maji v byte zvysenou hladinu bezonů, deti zlobej a neusinaj a at to okamzite sunda. Jakakoliv argumentace byla zcela marna - taky nikomu nevysvetlis, proc by nemeli mit ufoni v sousedni slunecni soustave zrovna cerveny cepicky. Misto quadu se tam dalo sito s mnohem uzsim svazkem. Co na to hladina bezonu? Nic. Zato se zlepsil (necekane) signal...

(Bezony jsou zrejme nejake imaginarni zlo castice, ktere WiFi anteny vyzaruji. Uprimne priznavam, ze v teto casti jsem se ztratil, kazdopadne uzemnena plechova strecha pro ne zrejme neni zadnou prekazkou.)

BTW: Mohlo by pomoct oblozit domek olovenyma deskama. Aspon vizualni efekt by byl jiste zajimavy.

Naposledy upravil vaclav.stepan 23.03.2005 v 13:34

Old Post 23.03.2005 v 13:31
vaclav.stepan je offline   Click Here to See the Profile for vaclav.stepan   Find more posts by vaclav.stepan   Click here to Send vaclav.stepan a Private Message   Click Here to Email vaclav.stepan   Visit vaclav.stepan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alex
Formerly known as Frogale
zastupce cloudu 10.38


Registrován: 29.12.2002
Příspěvků: 690

User is Mapper

Příspěvek č. 24 

Zkousel jsem v googlu zadat "bezon" i "bezony" s searchem na czech strankach, nic to nenaslo Doufam, ze si matka nenajde neco (nekoho) podobneho.

Nevim jestli jsem se uz neptal, zastavi uzemnenej plech mezi antenou a posteli wifi signal?

Edit: nesehnal by nekdo nejakeho znameho z vyssich a neovlivnenych pozic, ktery by si s matkou promluvil? Heh nejakej profesor na UK nebo CVUTu.. ja uz fakt nevim

__________________

Naposledy upravil Alex 23.03.2005 v 13:50

Old Post 23.03.2005 v 13:46
Alex je offline   Click Here to See the Profile for Alex   Find more posts by Alex   Click here to Send Alex a Private Message   Click Here to Email Alex   Visit Alex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 25 

o tom pitným režimu jste si nepřečetli, co.....to je zas téma.

Old Post 23.03.2005 v 15:41
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mlha
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 94

Příspěvek č. 26 

Old Post 23.03.2005 v 17:42
Mlha je offline   Click Here to See the Profile for Mlha   Find more posts by Mlha   Click here to Send Mlha a Private Message   Click Here to Email Mlha     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 27 

__________________

http://laser.webpark.cz

Old Post 23.03.2005 v 18:05
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
washeck
Newbie

Registrován: 23.08.2002
Příspěvků: 59

zizkovsky vysilac Příspěvek č. 28 

Old Post 23.03.2005 v 19:47
washeck je offline   Click Here to See the Profile for washeck   Find more posts by washeck   Click here to Send washeck a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
washeck
Newbie

Registrován: 23.08.2002
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 29 

Old Post 23.03.2005 v 19:51
washeck je offline   Click Here to See the Profile for washeck   Find more posts by washeck   Click here to Send washeck a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

Vykony Příspěvek č. 30 

No kdyz se vezmou vykony PA (nikoliv EIRP) ktere se pouzivaj v prumeru (jak hovori norma), tak to vypada asi takhle :

GSM mobil 900 : 2W
GSM mobil 1800: 1W
GSM BTS 900: 10-40W
GSM BTS 1800: 10-20W
DECT 1900: 0.08-0.12W
WIFI 2400: 0.006-0.03W
WIFI 5800: 0.002-0.01W
TAPA LINK (vojaci) 5400: 20W
radioamateri 1300: 1-800W
radioamateri 2400: 1-800W
radioamateri 3400: 1-10W
radioamateri 5800: 1-150W

To jsou asi tak prumerne vykony (PA) s kterejma se clovek
bezne setka na ulici.

Kdyz uz tady nekdo rika, ze je rusi (v hlave) wifi pojitka, tak
by taky musel rici, ze ho rusi i anteni predzesilovac na UHF, kterej
ma dejme tomu 107uV (domovni zesilovac).
Proc? protoze s onim predzesilovacem taky muzete vysilat.
Zkuste si VF signal z videa fouknout na X-Colorku a ten
predzesilovac dejte obracene (smer od videa do anteny).
A normalne 400m daleko na jinou X-Colorku chytnete vase video.
Dyk ty vykony na Wifi jsou prdlajz a jsou spise srovnatelne
s prave stim TV predzesilovacem BFG65 .... treba.
Konec koncu tyhla BFR/BFG pouzivam jako predzesilovac
k PA.

-=RYS=-

Old Post 23.03.2005 v 22:22
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 31 

Zdravím,
1) Bolesti hlavy no asi te nepotěším ale, když jsem mel doma AP Kabel v kuchyni na digestoři a občas jsem usnul v obýváku hlava mne bolela. Dokonce jsem zjistil proč mne bolívá hlava i v ložnici zjistil jsem že, soused má televizi přímo u mé hlavy letiště v ložnici letiště jsem přesunul a hlava mne přestala bolet.
2) Rádiový smog je kapitola sama pro sebe definoval bych to asi takhle kdo videl meření jako třeba já před cca 7 lety a to bylo rádií o hodně méně odstehoval bych se sakra daleko kde nefunguje ani krystalka
3) Mobil je dobrý argument pokud se s tím umí argumentovat! Argumentace se může otočit v tom smyslu že, telefon je lepší než WiFi.
Srovnání bych vedl asi takto: deset hovorů mobilem se rovná jednomu vyšetření Magnetickou rezonancí v nemocnici. Nesmíte však říct že, magnetická rezonance ve vašem tele otočí polaritu snad uplně všeho a u nekterých jedinců v kombinaci s alergií v anamnéze nebo na látky podávané k vyšetření se může jednat o vyšetření poslední:( :(
Záverem jen že AP je už mimo byt a v pohodě. A zkušenosti s bolestma hlavy jsem nasbíral hlavně s otcem na českých radiokomunikacích kdy si můžete být jistý že, i odolnejší jedince bude bolet hlava když se smaží pár metrů pod vysílačem který jede na pár kW. Jinak každá BTS mobiláků je podle norem označená " pozor ionizující záření" myslím že úmerně to platí i pro WiFi.
Pitný režim bych určitě nepodcenil u žen to může skutečně způsobit svoje.
Řešení ted se pls nesmejte udělej z domu úplnou nebo částečnou Faradayovu klec nic lepšího mne nenapadá. Např alespon pod střechou.
Jinak napadla mne ještě jedna vec pokud máte plochou střechu nebo i sedlovku a pod taškama nebo na střeše lepenku zjisti zda je v ní jako tepelná izolace alobal pokud ano máš částečnou F.Klec protože alobal stíní a v lepece by mel být všude takže máš odizolovanou střechu Totéž platí i pro plechovou střechu hlavně se to musí uzemnit nejlépe na více místech.
Nebo ti nezbude nic jinýho než udělat s klientama AP akci za zdravé AP a udělat ti novou střechu lepenkovou s hliníkovou vložkou nebo rovnou plechovou
Zdravím Karel

__________________

Naposledy upravil kabelnet 23.03.2005 v 23:00

Old Post 23.03.2005 v 22:34
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 32 

Napadl mne ješte jeden lék zkus se mámy zeptat z čeho ji budet víc bolet hlava z antén WiFi nebo z účtu za telefon až to odpojíš
Zdravím Karel

__________________

Old Post 23.03.2005 v 22:50
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:43.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz