Cus, mnel bych takovy divny dotaz. Dejme tomu ze mam 2 klasicke modemy interni 56kbits, jak to funguje u internetovych poskytovatelu? jestli bych propojil 2 modemy jde mezi nima nejak navazat prenosy dat?
po navázání spojení na obou stranách s ISP se musí načíst vlastní adresy IP, které byly přiděleny (např. ipconfig, winipcfg) a vzájemně si je sdělit. Pak prostřednictvím např. VNC lze spojení uskutečnit. Čili nic moc....
A nebo jestli chces jenom propojit dva pocitace pomocí modemu ?
Pak na jednom musí být ve Win něco jako server telefonického pripojeni a na druhym se nastavi klasicke tel.pripojeni. V linuxu je ten server realizovan napr. pomocí mgetty.
Jemu jde o to, ze vezme dva modemy, da mezi ne kus kabelu a ono to bude komunikovat (tzn zadna telefonni cisla, zadna ustredna uprostred apod.)
Tohle samozrejme jde, ale nedokazu ti rict jiste jestli na obyc. modemovych kartach. Kdysi se k tomuto ucelu hojne vyuzivaly modemy US Robotics (courier) - takova pomerne dost velka externi "pixla"
Matne si vzpominam, ze se mi jednou pri hratkach povedlo podobne spojit dva modemy (jeden nejaka karta, druhy externi) v DOSu, aplikaci Modem602 (soucast M602) a ze se po tom dalo chatovat
Jinak delka te linky muze podle me byt celkem dooost velka (kilometr zadny problem - vem si jak dlouhe mas kabely jenom na ustrednu) a posle me i mnohem mnohem vice, ale to bych kecal
__________________
Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní
pakliže by šlo čistě jen o dráty lokálně, pak to jde také a
modemy se musí provozovat pomocí terminálu - je součástí windows. Zde ovšem vyvstává otázka, nejsou-li účelnější sí?ové karty ... záleží skutečně na fyzické vzdálenosti kompů.
Jestli správně chápu, co je cílem snažení, tak přece musí stačit spojit dráty od jednoho modemu ke druhému a kdyby to nejelo, tak zkusit superponovat na linku nějaké rozumně velké stejnosměrné napětí (stačí snad už 12V).
Nevedel jsem presne o co dotycnemu jde, ostatne yminoval jsem i tuhle moznost, ale obycejne soft modemy nejdou jen tak primo propojit. Tohle slo, co ja vim s modemy US Robotics, prsnej typ se kteryma nam to chodilo nevim, urcite jich bude i vic. Proto jsem zminil tu ustrednu, nejaka obycejna pro ty dva modemy by na inzerat vysla na par kacek, rozhodne min nez dva kvalitni modemy ktere to umi. Notabena, at to propoji pres RS485, prevodnik si postavi za par kacek
Takze modem - drat - modem a neni to pres PSTN?
To samozrejme funguje, akorat z toho IMHO nedostanes 56 kbit, ale jenom cca 32 (?), protoze na to IMHO musis mit nejakej bazmek, co je normalne jenom na ustredne.
Potrebujes modemy, kterym nevadi, ze nemaji na lince napeti (nebo ho musis dodat, to je to, o cem pise dj-bobr).
Pak proste jeden zvedne sluchatko a zacne poslouchat a druhej iniciuje prenos - k cemu jsou AT prikazy (ATD je vytocit, ATH0 zavesit, ATA je zvedni a odpovez), nekde na WWW to najdes (modemum, ktere komunikuji pres AT prikazy se taky rika Hayes compatible).
Na Linuxu to znamena mit nahozenou mgetty, pripadne pppd,
druha strana proste pripojuje normalne jako na dial-up.
Co se napeti tyce - neni tu nahodou jine nez v US?