CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > Revolucni nalady v CZFree
1234567891011 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 65 

__________________

Old Post 14.09.2005 v 17:59
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Re: Internet a CZF Příspěvek č. 66 

__________________

Old Post 14.09.2005 v 18:53
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fen
Junior Member

Registrován: 03.02.2003
Příspěvků: 234

Ne a zase ne Příspěvek č. 67 

Xchaosi, to nebyl útok na tebe. Byl to útok na prapodstatu CZF, která je na hony vzdálená současnému stavu. Ve své podstatě je mi jedno, že se někdo živí na CZF. Jen vím, že když jsem se poprvé připojil, mohl jsem na AP Jarov sázet a tahat data tak rychle, jak mi umožňovala technologie wifi. V tuhle chvíli když budu stahovat jakýkoliv testovací soubor z jakéhokoliv AP v mém okolí, dosáhnu zlomkové rychlosti. Já vstupoval do CZF jako do sítě která se dala nazvat Broadbandová. To co je z ní teď je troska. Co je mi platný když dopingnu na konec Prahy, někdy i za. Když kromě toho pingu nemůžu žádnou jinou vymoženost Broadbandu využít.
Jediné co teď CZF je, je levný způsob, většinou nekvalitního připojení k internetu.

Omlouvám se že pomíjím eduaktivní složku CZF, výjoj nových technologií, forum, kde se lecos dovím...

Moje představa o CZF je prostě jiná. Internet potřebuju 100%, což vylučuje použití bezdrátu. A nic jiného než internet v tuhle chvíli CZF nepřináší.

__________________

Fén
#Prosek je město, a to je tam...#
http://www.zrusmekomunisty.cz

Old Post 14.09.2005 v 19:05
fen je offline   Click Here to See the Profile for fen   Find more posts by fen   Click here to Send fen a Private Message   Click Here to Email fen     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 68 

Ale já nic neberu jako útok na sebe :-) Bráníte se proti tomu, co dělá Deu, a já vás celkem chápu, a celkem chápu i jeho, no ale přetížení infrastruktury se v kombinaci se zarušením wifi dalo celkem čekat... a když už se ti lidé připojují (protože je to prostě extrémně levné, snadné apod.) tak je snad lepší mít to trochu pod kontrolou a připojovat je na sebe, než nechat někoho jiného, a? vybuduje paralelní sí? hotspotů, ne ?

Za peníze vybrané od klientů na Wi-Fi bude možné postavit luxusní skutečně širokopásmovou sí?, a to technologiemi které nebudou tak snadno zarušitelné - 5 Ghz, FSO ...

Přístup "dokud jsme byli v síti sami a nepoužívali ji, tak měla obrovskou rezervu, ale teď ji lidi začali používat, buééé" je samozřejmě taky jedna možnost, na kterou asi máte právo... a určitě máte plné právo na to, aby vás Limet vymazal ze svoji mapy, když v ní být nechcete - ale to je asi tak všechno, co se k tomu dá říct. Já si myslím, že v některých místech může být spolupráce s Limet networks docela rozumná (po technické a obchodní stránce) a vést k rozvoji sítě, v jiných ne, to je asi každého věc, jak se s nima domluví a zhodnotí situaci.

Takže nasranost lidí co se ocitli na nějakém telefoním seznamu na kterém ani být nechtějí chápu - ale samotný princip při kterém někdo použije sousedskou sí? jako médium pro šíření nějakého svého produktu zase na druhou stranu chápu a v podstatě jsem od začátku počítal že to nějakým takovým směrem půjde.

Fakt je, že musí vznikat rozumně velké ostrovy broadbandové konektivity, které se budou moci dohodnout na společných technických specifikacích např. pro roaming mobilních klientů, apod. K ničemu jiném Wi-Fi dlouhodobě vhodné není - páteře musíme postavit na něčem lepším, to se myslím už jednoznačně ukázalo...

__________________

Naposledy upravil xchaos 14.09.2005 v 22:02

Old Post 14.09.2005 v 19:47
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Re: Ne a zase ne Příspěvek č. 69 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 14.09.2005 v 22:13
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 70 

Old Post 14.09.2005 v 23:47
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 71 

Old Post 15.09.2005 v 00:00
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: Re: Ne a zase ne Příspěvek č. 72 

Old Post 15.09.2005 v 00:09
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 73 

No, na tom všem něco je, jenže my jsme se to prostě rozhodli dělat nějak, a ty zase nějak jinak... to by přece neměl být problém.

Problém je, že ty sice napadáš "podivné praktiky lidí okolo Deua" , jenže když přijde na věc, tak vytáhneš všechny možné neshody technického, organizačního a finančního rázu... takže to skoro vypadá, jako by si ten problém s databází přístupových bodů X-tého převleku Freegate-supernetwor-connection použil spíš jako záminku pro obnovení debaty o něčem, co jsme se v podstatě už dohodli, že nebudeme řešit - že si to jednotlivé propojené komunity budou řešit po svém.

Od začátku jsem to prezentoval tak, že dělám víceméně to samé jako Deu - a zatím mi pořád ještě nepřišlo, že by se stalo něco tak světoborného. Přece když Limet.cz připojí nějakého klienta někam, kde mu to nebude fungovat... tak co jako ? Udělají si akorát ostudu. Takže je v jejich vlastním zájmu co nejrychleji zjistit, kdo s nimi spolupracovat chce a kdo ne...

__________________

Old Post 15.09.2005 v 02:35
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 74 

Old Post 15.09.2005 v 08:27
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Re: Re: Re: Ne a zase ne Příspěvek č. 75 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 15.09.2005 v 10:04
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frodo
Old Post 15.09.2005 13:39
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by edoras) Příspěvek č. 76 
lada
Old Post 15.09.2005 14:03
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by edoras) Příspěvek č. 77 
frodo
Old Post 15.09.2005 14:21
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by edoras) Příspěvek č. 78 
danny
Old Post 15.09.2005 14:34
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by edoras) Příspěvek č. 79 
edoras
Old Post 15.09.2005 14:38
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by edoras) Příspěvek č. 80 
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:10.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567891011 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz