CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Madwifi > MADWIFI-NG chodi to nekomu slusne ?
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
cz_iceman
Junior Member

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 171

MADWIFI-NG chodi to nekomu slusne ? Příspěvek č. 1 

Takze po 2 dennim trapeni s MADWIFI-NG sem uz pekne vytoceny a porad mi to nechodi a nechodi v modu AP. Jelikoz se mi v patek dostala do ruky karta s ATHEROSEM 5006 z i4 tak jsem se rozhodl ji zkusit. Na siti mame DLinky AG 520 a nejake CM9 a s tema slape MADWIFI-OLD naprosto bezproblemove. Nicmene s novym chipsetem nejede a tak jsem vyzkousel trunk. No a tady mam par problemu: V zadnem modu mi nejede regulace - coz mne pekne stve protoze jsem se zarekl , ze budu za kazdou cenu regulovat vykon na 5G vzdy do limitu. V modu "station" to jakz tak bezi stable. Nicmene nejsem tu kartu schopen v modu AP rozumne nastavit.
Pouzivam na routery upraveny slack 10.2 (jenom zmenene scripty) jadro mam ted 2.6.13 (primo z kernell.org) a wireles-tools 27 (zkousel jsem i 28 beta).

Startovaci script vypada asi nejak takhle :
if_up() {
#dummy0
/sbin/ifconfig dummy0 11.11.11.1 netmask 255.255.255.255 broadcast 11.11.11.1

#ath0
/usr/local/bin/wlanconfig ath0 create wlandev wifi0 wlanmode ap
/sbin/ifconfig ath0 192.168.2.15 netmask 255.255.255.0 broadcast 192.168.2.255
/sbin/iwconfig ath0 channel 140
/sbin/iwconfig ath0 essid airlive
/sbin/iwconfig ath0 txpower 5
/sbin/iwconfig ath0 key xx-xx-xx-xx-xx

#/usr/local/bin/athctrl -i wifi0 -d 100
}
# Function to take down a network interface:
if_down() {
# OSPF
/etc/rc.d/rc.quagga stop
# Arpwatch
/bin/killall arpwatch

#dummy0
/sbin/ifconfig dummy0 down

#ath0
/sbin/ifconfig ath0 down
/usr/local/bin/wlanconfig ath0 destroy
#eth0
/sbin/ifconfig eth0 down
}


No a kamen urazu je ten , ze po startu routeru nebo po restartu site je karta sice v modu MASTER , ale preskakuje si kanalyjako by byla v managed modu a hledala BSS. Po chvilce zustane vcetsinou viset na 1 kanale.
Nicmene kdyz potom na konzoli zadam iwconfig ath0 channel 140 tak se karta prepne do pozadovaneho kanalu. V modu AP mi hoodne casto pada kernel na drzku a to i takovym zpusobem , ze nestaci ani vypsat zpravu ze panikari
Taky kdyz chci kartu pri startu ve scritu natvrdo nastavit na 5G prikazem iwpriw ath0 mode 1 = 100% zatuh. Zkousel jsem snapshoty
1295 ,1306,1326 a u vsech to dela stejne. Zkousel jsem to i na workstationu kde mam MDK 10.1 a vysledek byl prakticky stejny.




UPDATE: Tak p ostazeni noveho snapshotu 1328 aspon zacala chodit ta volba toho kanalu pri startu pecka. Jen je treba dodrzet (aspon u mne ) poradi zadavani prikazu. iwconfig ath0 channel musi u mne byt drive nez se nahodi iface ifconfigem pak to slape. Regulace stale nebezi a uz se mi podarilo zase shodit kernel. A tak se jeste dneska pokusim to prelozit na 2.4.32 a uvidime

Naposledy upravil cz_iceman 20.11.2005 v 08:18

Old Post 20.11.2005 v 00:00
cz_iceman je offline   Click Here to See the Profile for cz_iceman   Find more posts by cz_iceman   Click here to Send cz_iceman a Private Message   Click Here to Email cz_iceman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cz_iceman
Junior Member

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 171

Příspěvek č. 2 

Takze pisu poznatky z celodenniho testovani. Madwifi-NG v modu master proste nechodi.. Zkousel jsem nekolik snapshotů , mimo jine i dnesni na kernelech 2.6.8 2.6.12 2.6.13 2.4.32 -vsude to chodi chujovo. Cely router se da 100% shodit blbym pingem. staci pustit na jednu stranu ping ip protejsku -i 0.001 -s 1500 a to same jak se udela na druhe strane znamena to pro router kde bezi karta v master modu 100% a vetsinou okamzity zatuh - tohle chodi naprosto POHODOVE na starem madwifi . Na jadru 2.4.32 navic byla zatez CPU pri tomto pingu 80 az 100% a router vytuhaval a ani nemusel byt trafic z druhe strany. Proste kolem a kolem je to jeste SUROVY nedodelek a silne mi to pripomina MADWIFI-old tak rok zpatky. NO v modu klient mi to ale nepadlo ANI JEDNOU a to sem tomu daval poradny zaber. Takze pro mne je zatim vysledek jasny : Zatim zustanu u stareho madwifi a pockam par mesicu nez se kod vymaka.

Naposledy upravil cz_iceman 21.11.2005 v 06:34

Old Post 20.11.2005 v 21:54
cz_iceman je offline   Click Here to See the Profile for cz_iceman   Find more posts by cz_iceman   Click here to Send cz_iceman a Private Message   Click Here to Email cz_iceman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamar01
Newbie

Registrován: 14.12.2004
Příspěvků: 30

Madwifi - problemy Příspěvek č. 3 

Jop, s Madwifi je kriz... My mame bohuzel na obou stranach karty s AR5006X chipsetem, takze musime pouzivat madwifi-ng.
Na jedne strane, kde je kernel 2.6.13.1 se to zakousne i s jednou kartou do nekolika sekund od nahozeni do modu AP. Na druhe strane je starsi kernel 2.4.28 a tak to jako AP chodi, teda krom toho preskakovani kanalu po restartu.
Mame tedy mezi temito stroji tento novy link na 5GHz pres Atherosy a jeste puvodni wifi link jako zalozni. S cim ale ted zapasime, je zatvrzelost OSPFD routovat porad pres tu puvodni wifinu, i kdyz ma k dispozici link pres atheroy s daleko lepsim pingem, propustnosti a lepsim costem. Po nahozeni atherose se to pres nej naroutuje, ale po nekolika minutach se to prehodi zase zpatky pres wifi a netusim proc :-(

Old Post 21.11.2005 v 16:26
Jamar01 je offline   Click Here to See the Profile for Jamar01   Find more posts by Jamar01   Click here to Send Jamar01 a Private Message   Click Here to Email Jamar01   Visit Jamar01's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cz_iceman
Junior Member

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 171

Re: Madwifi - problemy Příspěvek č. 4 

Naposledy upravil cz_iceman 21.11.2005 v 18:30

Old Post 21.11.2005 v 16:52
cz_iceman je offline   Click Here to See the Profile for cz_iceman   Find more posts by cz_iceman   Click here to Send cz_iceman a Private Message   Click Here to Email cz_iceman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamar01
Newbie

Registrován: 14.12.2004
Příspěvků: 30

Re: Re: Madwifi - problemy Příspěvek č. 5 

Old Post 21.11.2005 v 18:54
Jamar01 je offline   Click Here to See the Profile for Jamar01   Find more posts by Jamar01   Click here to Send Jamar01 a Private Message   Click Here to Email Jamar01   Visit Jamar01's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cz_iceman
Junior Member

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 171

Re: Re: Re: Madwifi - problemy Příspěvek č. 6 

Naposledy upravil cz_iceman 21.11.2005 v 19:30

Old Post 21.11.2005 v 19:24
cz_iceman je offline   Click Here to See the Profile for cz_iceman   Find more posts by cz_iceman   Click here to Send cz_iceman a Private Message   Click Here to Email cz_iceman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamar01
Newbie

Registrován: 14.12.2004
Příspěvků: 30

Re: Re: Re: Re: Madwifi - problemy Příspěvek č. 7 

Naposledy upravil Jamar01 21.11.2005 v 22:02

Old Post 21.11.2005 v 20:48
Jamar01 je offline   Click Here to See the Profile for Jamar01   Find more posts by Jamar01   Click here to Send Jamar01 a Private Message   Click Here to Email Jamar01   Visit Jamar01's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cz_iceman
Junior Member

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 171

hmmm Příspěvek č. 8 

Tak to je teda perlicka Mas pravdu , ze nic kloudneho z toho vycist nejde . Nechapu proc si zebra mysli ze iface je down. Jinak kdyby tzi tam neslo to OSPF tak do odroutuj staticky ale s jinou metrikou na spojj atheros dej treba metriku jedna a na wifit nu 10 . Kdyz ti padne spoj na atherosu tak se to automaticky posle pres wifinu - aspon prozatim nez vyladis ospfku by ti to mohlo pomoct

Old Post 22.11.2005 v 20:30
cz_iceman je offline   Click Here to See the Profile for cz_iceman   Find more posts by cz_iceman   Click here to Send cz_iceman a Private Message   Click Here to Email cz_iceman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cz_iceman
Junior Member

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 171

Re: Re: Re: Re: Re: Madwifi - problemy Příspěvek č. 9 

Old Post 06.12.2005 v 22:40
cz_iceman je offline   Click Here to See the Profile for cz_iceman   Find more posts by cz_iceman   Click here to Send cz_iceman a Private Message   Click Here to Email cz_iceman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamar01
Newbie

Registrován: 14.12.2004
Příspěvků: 30

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Madwifi - problemy Příspěvek č. 10 

Old Post 06.12.2005 v 23:33
Jamar01 je offline   Click Here to See the Profile for Jamar01   Find more posts by Jamar01   Click here to Send Jamar01 a Private Message   Click Here to Email Jamar01   Visit Jamar01's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thunder.m
Junior Member

Registrován: 23.03.2003
Příspěvků: 197

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Madwifi - problemy Příspěvek č. 11 

__________________

czela.net

Old Post 14.03.2006 v 17:24
Thunder.m je offline   Click Here to See the Profile for Thunder.m   Find more posts by Thunder.m   Click here to Send Thunder.m a Private Message   Click Here to Email Thunder.m     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamar01
Newbie

Registrován: 14.12.2004
Příspěvků: 30

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Madwifi - problemy Příspěvek č. 12 

Old Post 14.03.2006 v 20:30
Jamar01 je offline   Click Here to See the Profile for Jamar01   Find more posts by Jamar01   Click here to Send Jamar01 a Private Message   Click Here to Email Jamar01   Visit Jamar01's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Madwifi - problemy Příspěvek č. 13 

Old Post 14.03.2006 v 20:33
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 14 

Primluvil bych se pokud by bylo mozne udelat z toho FAQ, tedy nejak to popsat a okomentovat, kdyz to bude alespon trochu pouzitelne, hodim to tam, diky predem

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 14.03.2006 v 20:34
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thunder.m
Junior Member

Registrován: 23.03.2003
Příspěvků: 197

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Madwifi - problemy Příspěvek č. 15 

__________________

czela.net

Old Post 14.03.2006 v 21:10
Thunder.m je offline   Click Here to See the Profile for Thunder.m   Find more posts by Thunder.m   Click here to Send Thunder.m a Private Message   Click Here to Email Thunder.m     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thunder.m
Junior Member

Registrován: 23.03.2003
Příspěvků: 197

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Madwifi - problemy Příspěvek č. 16 

__________________

czela.net

Old Post 14.03.2006 v 21:12
Thunder.m je offline   Click Here to See the Profile for Thunder.m   Find more posts by Thunder.m   Click here to Send Thunder.m a Private Message   Click Here to Email Thunder.m     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:05.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz