Rád bych se zeptal jestli někdo rozumíte dobře sítím. Podle mě by totiž bylo dobrý aby ve vnitřku sítě, v CZFree.netu na Kladně jelo IPv6 a do inetu sme byli připojeny přes IPv4 tunelem, ale nerozumim sítím natolik abych to nějak blíž pochopil. Jenom se mi to zdá bejt čistší řešení než NAT nebo podobný věci ale v IPv6 se nevyznám natolik abych to byl schopnej promyslet úplně do detailu. Doufám že to budu moct probrat s někym znalejším těchto věcí u MC na srazu.
hehe sroube, moc pekna myslenka.
celkem by vtom nebyl problem , ale vis mato hacek, pac.... by muselo bezet nekde na siti dns co by taky prekladalo ty adresy, pac pak uz by bylo docela jednodussi to psat primo v mac adresach :p).
Jestli to vyjde mozna se mne podari pro cely kladno dajistit cely A rozzsah, mozna B. To by mnelo stacit, a to pak bude uz jenom o routovani a verejnych IP.
To oook: to uz jsem dávno četl ale tam jsou hlavně věci ohledně zavádění IPv6 v Cesnetu a potom jen všeobecný popis a principy. Mě šlo ale o to jestli někdo zná konkretní věci, příkazy atd.... Zatim mám v PDFku stáhnutý Linux-IPv6-HOWTO ale vzhledem k moji dost slabý angličtině se tim jenom ztežka prodírám:-)
BTW: Cesnet dělá na routovací kartě pro PC která by zvládala rychlejší přenosy(nad 1GB) ale nic bližšího o tom nevim, kdybyste někdo věděl, uvítám informace
Jo včera sem si toho taky všimnul ale přecejen víc hlav víc ví, například já anglicky moc neumim a většina věcí co o tom mám je v angličtině a dost těžko se tim prokousávám, kdybych našel někoho kdo to už četl a může mi to polopaticky česky vysvětlit tak ušetřim čas na něco jinýho. Na druhou stranu se tak alespoň zlepšim, všechno zlý je k něčemu dobrý
Ahoj Všem
Dostal jsen od "ježíška" knížku IPv6 od Pavla Satrapy a podle zběžného prolistování si myslim že by to mohlo jít, ten muj návrh ale zároveň musim uznat že to asi nepujde moc lehce a každýmu, podle toho co vim a docet sem se tak je implementace IPv6 ve woknech jenom v XP a ne moc valna, linux je dal ale ne o moc a nejlip je na tom *BSD. BTW: nemate nekdo tip na knizku o Unixu, (idealne ze stavu Kladensky knihovny) zamerenou na BSD unixy? Předem dík.
Pro mě z celý knížky vyplývá nutnost naučit se BSD a zkoušet :-( ale snad to pude.
To se načekáte než to budu umět tak abych to učil
ikdyž- výpis z ifconfig:
sit1 Zapouzdření:IPv6-in-IPv4
inet6-adr: 3ffe:b80:3:245d::d441:cb31/128 Rozsah:Globál
inet6-adr: fe80::d441:cb31/10 Rozsah:Linka
AKTIVOVÁNO POINTOPOINT BĚŽÍ NEARP MTU:1480 Metrika:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
kolizí:0 délka odchozí fronty:0
RX bytes:0 (0.0 b) TX bytes:0 (0.0 b)
mám radost jak děcko