CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > Kolikrát lze použít vadnej disk na czfree serveru, aneb o nesmrtelnosti chrousta
1234567
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 81 

Old Post 12.12.2008 v 12:46
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dan_tencl
Senior Member

Registrován: 07.11.2003
Příspěvků: 813

Příspěvek č. 82 

__________________

czela.net, NFX.

Old Post 12.12.2008 v 12:48
dan_tencl je offline   Click Here to See the Profile for dan_tencl   Find more posts by dan_tencl   Click here to Send dan_tencl a Private Message   Click Here to Email dan_tencl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 83 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 12.12.2008 v 12:51
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 84 

Old Post 12.12.2008 v 13:37
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 85 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 12.12.2008 v 13:41
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drew
Newbie

Registrován: 21.07.2004
Příspěvků: 96

Příspěvek č. 86 

Old Post 12.12.2008 v 13:45
Drew je offline   Click Here to See the Profile for Drew   Find more posts by Drew   Click here to Send Drew a Private Message   Click Here to Email Drew     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 87 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 12.12.2008 v 13:55
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drew
Newbie

Registrován: 21.07.2004
Příspěvků: 96

Příspěvek č. 88 

Old Post 12.12.2008 v 14:00
Drew je offline   Click Here to See the Profile for Drew   Find more posts by Drew   Click here to Send Drew a Private Message   Click Here to Email Drew     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Příspěvek č. 89 

__________________

Old Post 12.12.2008 v 15:30
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 90 

Old Post 12.12.2008 v 15:50
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 91 

Old Post 12.12.2008 v 16:34
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

disk a data Příspěvek č. 92 

Mám dvě připomínky:

- disk

Na disku byla evidentně chyba (viz. smart a povídání o špatných, realokovaných sektorech) - takový disk už je navždy nedůvěryhodný, že běží ještě neznamená, že pojede nějakou další dobu. Že se podařilo zkopírovat data a následně i rozjet systém, je pěkné, ale nic to nemění na tom, že ten disk jednou selhal. Hodí se to na hraní, na pokusy, pracovní zálohy, ale určitě ne na ostrý provoz.
Některé věci musí být stoprocentní, ať je provozovatelem ISP či sdružení. Myslím, že si tím prošli všichni v komunitních sítích, kdy se různě dávaly různé věci různého původu a stavu všude možně. Po letech se to ale nakonec stejnak všechno vyměnilo za "spolehlivější" věci.

- data a mandát a rozhodnutí mezicloudů

Nemyslím si, že by byl nějaký problém s autorskými právy, resp. s dodržováním - myslím, že je to ta poslední věc, co by nějak vadila. Každý nedodržuje nějaké zákony, nařízení, ať už je to rychlost, daně, výkony, sdílení filmů, atd. V této rovině bych to asi nestavěl.
Co se týče mandátu a rozhodnutí mezicloudů, tak nevím - ono se toho zrovna moc nerozhodlo. Taky se to může postavit tak, mezicloudy tuhle činnost simandlovi nějakým rozhodnutím nezakázaly. Jestli to má být bráno tak, že simandl dělá něco, co by neměl, měla už dávno zasáhnout rada či mezicloudy, což se ale nestalo. Ponechám radši stranou (ne)aktivitu současné rady.
Např. teď by měly mezicloudy aspoň rozhodnout o tom, že stávající rada bude mít dočasný mandát, než se najdou tuším min. dva (nešťastníci), aby mohla vzniknout nová rada.
PS. Nechce mě někdo do té rady navrhnout? Dal bych si za úkol třeba problematiku členství v mezicloudech (tak, jak jsem psal před rokem, nejen ten, kdo si vzal "B" síť ...). Nějaký ten čásek by se na to našel, když nebudeme jen flejmovat :-)

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 12.12.2008 v 17:31
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: disk a data Příspěvek č. 93 

Old Post 12.12.2008 v 17:41
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 94 

Nevím, ale k úsudku by mne stačilo kdo dal Símovy pod jeho Nick jakýsi blábol. Vzhledem k tomu kolik je zde adminů a modů tak by nemělo být složité dohledat toho kdo to udělal.
Například mne osobně můžete nadávat posílat do kam chcete to se v rámci fora snese, ale jaké právo měl ten kdosi šáhnout do Identity uživatele? To pro uživatele fora moc o dobrých úmyslech nevypovídá a poškozuje to celé CZFree jako celek. A také to vyvolává nedůvěru v správce fora. Nevím,a le správce fora by měl být nad věcí a ne si zlost vylít tím, že jinému níže postavenému uživateli vlepí nálepku - blábol aniž by si to takto postižený mohl upravit či změnit.
Čistě hypoteticky ve velkém by se dalo říci, že ráno přijdu do práce a protože, mne zrovna večer mladá nedala tak bloknu IP adresy kohokoliv nebo i CZF důsledek nemrkne se tam asi tak pár set tisíc lidí. Pokud bych toto udělal tak vím jedno mám padáka, tady to bohužel projde a to si myslím není dobře.
Pokud chceme, aby to tu fungovalo jak má měli bychom začít u těchto "kravin", protože si myslím, že pro takovéto jednání není žádná omluva.

Tento příspěvek by pozbil významu pokud by si dal Síma pod své jméno tu blbost sám což je dost dobře blbost, protože nemá žádná práva.
Jinak v poslední době jsem stránky CZFree doporučil bohužel ne s dobrým ohlasem. byl jsem upozorněn na tyto diskuze s dovětkem, že když se tu tak ne hádáme, ale napadáme tak to asi moc nefunguje. Nevím sám jsem párkrát flamoval, ale i na mne je tento styl už nevhodný vůči novým uživatelům. Zkuste si sem vlízt tak po týdnu začít číst a zamyslet se. Vím ode mne to moc nesedí, ale napsat to sem nekdo musel. K.

__________________

Old Post 31.12.2008 v 02:09
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
belgarat
Senior Member

Registrován: 13.05.2004
Příspěvků: 777

Příspěvek č. 95 

Old Post 31.12.2008 v 07:11
belgarat je offline   Click Here to See the Profile for belgarat   Find more posts by belgarat   Click here to Send belgarat a Private Message   Click Here to Email belgarat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 96 

Dobre, ale to se dostavame tak o 100 let a vice dozadu. Kdyz nejde s ostatnima jak ovce a je jinej tak ho zavrem do blazince {nedavna doba} nebo ho budeme lyncovat {davnejsi doba} pripadne ho vezmeme do mucirny {davna doba}. Chci tim rict jen to, ze verejne zesmesnovani ci pranyrovani za vlastni nazor neni uplne idealni stav veci. Kazdej tu mame nejakej nazor ty nazory se mohou i stretavat lidi se kvuli nim nemusi mit radi a to i presto potkat se za jinych okolnosti daji si spolu klidne i pivo. Osobne oba by se asi na to meli vykaslat a vyhybat sestejne jako ja nevsimam si Edorase a lidi od Edorase {fakticka obloz o nekolik tisic je prece jen neco jineho} stejne jako JohnnyZ jehoz zakaznik mne okradl o AP oznameni na Policii muzu pridat a v neposledni rade i Danny s kterym nemam chut flamovat protoze proste na to nemam cas. UPDATE do textu: Jeste mne tak napadlo to bych tedy mohl chtit dat pod Edorasovo jmeno napriklad obloze vseho druhu, k JohnymuZ zprostredkuju corku AP na pockani a u Dannyho karel mne ignoruje, je mne lito ani to nechci jen mne napadlo jak nizke je to delat.

Nevim jestli starnu, ale prijde mne to jak kdyz mne bylo tak 10 a prali jsme se kvuli tomu ze mne kluk od vedlo nepujcil auticko na piskovisti....................a misto toho jste tak nejak zapomeli na to ze tu mame za chvili novy rok 2009 takze se vyprdnete na hadky a vzhuru chlast, sukat, hulit proste to co Vas bavi a vubec tak.............................

__________________

Naposledy upravil kabelnet 31.12.2008 v 15:03

Old Post 31.12.2008 v 14:46
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:45.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz