CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Ovislink WL-5460AP
« 84858687888990919293
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
pecou
Newbie

Registrován: 25.12.2005
Příspěvků: 41

Příspěvek č. 1425 

Old Post 07.07.2009 v 12:18
pecou je offline   Click Here to See the Profile for pecou   Find more posts by pecou   Click here to Send pecou a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vallyen
Newbie

Registrován: 08.01.2010
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 1426 

Zdravím, repostujem sem problém z inej témy (napísal som ho do nesprávnej sekcie)

Cca pred štyrmi dňami, akurát pri prvej silnejšej snehovej búrke (asi to nemá spojitosť) mi odišlo 5460APv2 (odišlo = nenačítavala sa mi administrácia). Keď som ho bol skontrolovať, nesvietila status ledka a nesvietila ani pri reštarte a ani pri resete.

Chcel som teda zaviesť nový bootloader, avšak ten .bat program zlyhá pri uploade ("Časový limit uplynul"). IP 192.168.1.6 nemá odozvu. Stále svieti iba POWER a LAN1.

Nevedel by mi prosím niekto poradiť, čo ešte môžem vyskúšať? Technik providera mi hovorí, aby som AP vymenil (popisoval som u problém cez telefón).

Naposledy upravil Vallyen 09.01.2010 v 19:33

Old Post 09.01.2010 v 19:19
Vallyen je offline   Click Here to See the Profile for Vallyen   Find more posts by Vallyen   Click here to Send Vallyen a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mcz
Junior Member

Registrován: 24.08.2007
Příspěvků: 174

Příspěvek č. 1427 

Old Post 09.01.2010 v 20:06
mcz je offline   Click Here to See the Profile for mcz   Find more posts by mcz   Click here to Send mcz a Private Message     Visit mcz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vallyen
Newbie

Registrován: 08.01.2010
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 1428 

dík, ale ten súbor jednoducho nemôžem prepísať. Tá IP (192.168.1.6) mi vôbec neodpovedá, takže nemôžem nič uploadnúť a tftp vypíše error Časový limit uplynul.
Napriek tomu sa PC tvári akokeby bol pripojený na LAN a na AP svieti ledka LAN1. Všetko som mal správne nastavené. Neexistuje nejaký spôsob ako si ho môžem prepísať priamo (oplatí sa to vôbec)?

Old Post 09.01.2010 v 21:00
Vallyen je offline   Click Here to See the Profile for Vallyen   Find more posts by Vallyen   Click here to Send Vallyen a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mcz
Junior Member

Registrován: 24.08.2007
Příspěvků: 174

Příspěvek č. 1429 

vyzkousel jsi oba postupy v navode ?

Old Post 09.01.2010 v 21:22
mcz je offline   Click Here to See the Profile for mcz   Find more posts by mcz   Click here to Send mcz a Private Message     Visit mcz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vallyen
Newbie

Registrován: 08.01.2010
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 1430 

Old Post 09.01.2010 v 22:27
Vallyen je offline   Click Here to See the Profile for Vallyen   Find more posts by Vallyen   Click here to Send Vallyen a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mcz
Junior Member

Registrován: 24.08.2007
Příspěvků: 174

Příspěvek č. 1431 

tak se nato vykašli a pořid si druhy bazar nebo prejdi zrovna na 5gigo

Old Post 09.01.2010 v 22:37
mcz je offline   Click Here to See the Profile for mcz   Find more posts by mcz   Click here to Send mcz a Private Message     Visit mcz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xkonde00
Newbie

Registrován: 06.04.2009
Příspěvků: 16

Příspěvek č. 1432 

Pokud se po zapnutí přístroje nerozsvítí červená LED, znamená to, že bootloader nenaskočil. Pokud nenaskočí bootloader, tak přístroj nedělá nic - nezačne zavádět linux, prostě jenom svítí. Jediná možnost jak z toho ven, je vypájet flashku, vrazit do programátoru a celý obsah do ní nahrát znovu, pokud ovšem neodešlo něco na procesoru. Co vím, tak JTAG na 5460 nabastlit nejde.

Old Post 10.01.2010 v 04:09
xkonde00 je offline   Click Here to See the Profile for xkonde00   Find more posts by xkonde00   Click here to Send xkonde00 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smallcastle
Newbie

Registrován: 21.08.2006
Příspěvků: 17

jtag Příspěvek č. 1433 

Old Post 10.01.2010 v 10:20
smallcastle je offline   Click Here to See the Profile for smallcastle   Find more posts by smallcastle   Click here to Send smallcastle a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xkonde00
Newbie

Registrován: 06.04.2009
Příspěvků: 16

Příspěvek č. 1434 

Tak to vidím prvně :-) Je fakt že už je to nějaká doba, co jsem ovisy servisoval... to by se mi tenkrát hodilo :-) Věděl jsem, jen o zapojení na RTL8181.
V tom případě beru zpět, další možnost, je nabastlit JTAG, díky za upozornění :-)

Old Post 10.01.2010 v 10:59
xkonde00 je offline   Click Here to See the Profile for xkonde00   Find more posts by xkonde00   Click here to Send xkonde00 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aTan
Newbie

Registrován: 15.12.2007
Příspěvků: 18

DHCP - klient neziska IP Příspěvek č. 1435 

Zdravim. Mam nastaveny na 5460AP nastaveny DHCP server, ale skoro zadny klient z nej nedokaze ziskat IP, jen obcas, tak na desaty pokus. V logu APcka je videt ze posila OFFER, ale klient nic nedostane a po nejake dobe si nastavi klasickou vychozi IP 169.x.x.x. Nemate aspon nejaky napad, co to muze zpusobit nebo jak to opravit? Klient je v jedne mistnosti s APckem. Nejvice problemu s tim maji novejsi telefony s WiFi. Pricemz nezalezi jestli je to Symbian, Windows Mobile nebo cokoliv jineho. Notebooky dostanou IP obvykle plus minus na paty pokus. Problem pretrvava snad od zacatku pouzivani, kdy jeste mel firmware e9, ted ma e18.

Old Post 30.01.2010 v 11:40
aTan je offline   Click Here to See the Profile for aTan   Find more posts by aTan   Click here to Send aTan a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xkonde00
Newbie

Registrován: 06.04.2009
Příspěvků: 16

Nastavení Příspěvek č. 1436 

Jak je AP nastavené? čistě AP, nebo GW Mode? šifrování? MAC control? Vysílací výkon? Na wired LAN přidělí adresu bez problému?

Old Post 30.01.2010 v 12:01
xkonde00 je offline   Click Here to See the Profile for xkonde00   Find more posts by xkonde00   Click here to Send xkonde00 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aTan
Newbie

Registrován: 15.12.2007
Příspěvků: 18

Re: Nastavení Příspěvek č. 1437 

Old Post 30.01.2010 v 13:24
aTan je offline   Click Here to See the Profile for aTan   Find more posts by aTan   Click here to Send aTan a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xkonde00
Newbie

Registrován: 06.04.2009
Příspěvků: 16

Příspěvek č. 1438 

U 5460 vím o bugu, ale testoval jsem jen GW mode - při nastaveném maximálním výkonu mi 5460 nepřidělila IP na wireless. wired LAN mi přidělilo adresu vždy bez problému. nepomohlo měnit(vypnout) šifrování ani jiná funkce, ale pomohlo snížit vysílací výkon o jeden jediný stupínek a IP na wireless už přidělovalo bez problému. testováno na FW e11 - e17, všude to takhle blblo. Je možné, že stejný problém se vyskytuje i v čistém AP modu, bohužel jsem netestoval a momentálně nemám možnost otestovat. Zkuste snížit výkon o jeden stupínek co to udělá. Nic jiného mě bohužel nenapadá.

Old Post 30.01.2010 v 13:35
xkonde00 je offline   Click Here to See the Profile for xkonde00   Find more posts by xkonde00   Click here to Send xkonde00 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 1439 

Hlavně tam ten timeout nastav na 10 minut, ne na celý den.
Přiděluješ jen 4 ip adresy a jestli se tam objevuje víc zařízení, tak to nemusí přidělovat právě z toho důvodu.
Můžeš tam také zkusit dát víc ip adres, ikdyž nemáš tolik zařízení.
Jinak samozřejmě zkus ten výkon, co píše kolega výše.

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 30.01.2010 v 13:54
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aTan
Newbie

Registrován: 15.12.2007
Příspěvků: 18

Příspěvek č. 1440 

Snizeni vykonu o jeden stupen hned zabralo! A ja se s tim peru uz par let. Uz jsem to chtel vyhodit z okna. Mam z toho maly svatek. Diky moc!!!

cipis: dik. nastavim.

Old Post 30.01.2010 v 14:08
aTan je offline   Click Here to See the Profile for aTan   Find more posts by aTan   Click here to Send aTan a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:46.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 84858687888990919293  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz