Na jejich vlastní vysílací i příjímací antény to má příliš slabý signál na maximální rychlost. Oproti klasickému 802.11a je to o 20-25dB. Tam kde má klasika signál -55 má TDMA např. -75 v jedné polarizaci a ve druhé -80.
U klientů nelze prakticky využít nanoM5 bez toho, aby to bylo na obou stranách přes limit výkonu, který je u nás povolen. Navíc v zarušené oblasti to nefunguje moc dobře ani na 400m. Zjistil sem, že více výkonu navíc i škodí a zařízení jedou lépe na nižší výkon než naopak.
Pokud chcete použít rocket pak se mi jako nejlepší anténa(za předpokladu dodržení výkonu) jeví kopie ubnt antén od české firmy se ziskem 13dB a 180stupni(šedý válec). Zkoušeli jsme antény přímo od ubnt 120° 16dB a 90° 17dB a obě jely hůř než tato(vysokoziskové jsme ale nezkoušeli, jsou moc velké, tak možná s nimi by byly výsledky jiné).
Na klienta je pak nejlepší použít duplex parabolu, ale pak musíte prodloužit kabel, jinak porušujete VO. Pak to ale jakžtakž funguje. ... bohužel jako náhrada za klasické 802.11a v zarušených místech to není, buď za funkční řešení zaplatíte majlant nebo to jede stejně nebo jen o něco líp jako klasika. Čekám jestli tomu nepomůže nanobridge, to zatím vypadá jako nejlepší řešení pro klienty.
Nyní to ale jako náhrada za klasiku nevidím. Možná v místech kde není žádné rušení.