Podle toho, co vim, tak zalezi na danem AP. Celkova prenosova kapacita se sdili, je to dano sdilenim pasem. Takze treba 11Mbit AP ma v praxi 4-5Mbit/s, kdyz na tom visi 10 klientu, vsichni sosaji data soucasne, tak kazdy z nich maximalne na 400-500kbit/s.
Mohu se vsak milit, zatim s bezdratovymi pojitky nemam praktickou zkusenosti (doufam, ze se to v pristim pulroce zmeni...) ;-).
Ta rychlost se deli poctem uzivatelu na jednu antenu (a nebo na jednu kartu)? A ne na jeden AP... takze pocet lidi a jejich rychlost zalezi podle me nejvic na investici do AP..
simi: To jsem nepochopil. Mám na mysli situaci, kdy dám na střechu sektorovku/všesměrovku od AP a na tuto jednu anténu se bude připojovat několik dalších uživatelů (tím myslím dalších stanic, každá s vlastní anténou a kartou). Jak to pak bude vypadat s přenosovou rychlostí, když budou všichni připojeni naráz ? Pro zjednodušení předpokládejme u všech ideální podmínky so se signálu týče.
Zdravím, každý HW má svoje hranice, u AP jsou dány vybaveností pamětí. Některé firmy mají gareantované počty 25 uživatelů/AP nebo 5-10 uživatelů na AP. Pokud by AP byly vyrobeny pomocí sí?ových karet, pak nebude pravděpodobně žádný problém. U HW AP je problém tuto informaci dostat. Vše se musí zkusit.
Horší APčka zvládají klienty stylem co jste zde uvedli. Lepší APčka mají možnost různých preamblů pro CRC. Záleží na trafficu v síti. V případě husté sítě s hodně klienty se rozhodně vyplatí nastavit short preamble.
Hodně také závisí na ostatních parametrech DHCP serveru, pokud s ním AP umí pracovat.
Také bych zkusil testovat různé beacon intervaly..z vlastní zkušenosti...jeli jsme s 20 klienty na jedno APčko na standartní beacon...po jeho snížení rychlost pro všechny sosače vzrostla asi o 20 %, ale zase nebyla až tak stabilní...
pak samozřejmě také závisí na anténě