CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > IP rozsahy regionů - celá ČR
1234567891011 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
zdenek_dc
Member
zastupce cloudu 10.193.64


Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 733

BGP, OSPF, Zebra - kdo se v tom ma vyznat Příspěvek č. 65 

Kdyxz uz jsme u toho, vysvetli mi nekdo ve strucnosti co znamena %SUBJ% ? Mam z toho docela tezkou hlavu. Ja budu routovani ve varnsdorfu resit asi takhle, kdyztak mi nekldo napiste, co je spatne.

Bude cca 5 AP, pripojeny vetsinou na hlavni AP, kde bude brana do netu, casem mozna budou propojeny i mezi sebou. Routovani bude pres nejakou novejsi verzi routed, ted si zaboha nemuzu vzpomenout na jmeno, vim ze na konci bylo taky d.

Veskery provoz mimo sit (jak do internetu tak do jinych czfree cloudu) bude smerovan na branu, podle prefixu 10.0.0.0/16 se to rozdeli na czfree a internet. Internet se posle primo na providera a czfree se nacpe do tunelu. Pokud bude tunelu vic (planuju tak dva - tri do siti kolem nas a jeden do prahy), tak se to jeste pred 10.0.0.0/16 rozdeli treba podle 10.193.0.0/24 az 10.193.63.0/24 a to se posle pres jiny tunel do decina. Az to co zbyde se posle na centralni tunelovaci server do prahy.

Ocekavam, ze bude urcen nejak server, kam se budou tunelovat vsechny cloudy bez vyjimky, aby se tak site propojily. A jako navic, aby se usetril tenhle tunel si site budou delat tunely s temi, se kterymi nejcasteji komunikujou. Je blbost, aby kazdy delal tunel s kazdym. Kolik je ted samostatnych siti? Odhadem 30.

Zdenek

__________________

Old Post 15.05.2003 v 21:37
zdenek_dc je offline   Click Here to See the Profile for zdenek_dc   Find more posts by zdenek_dc   Click here to Send zdenek_dc a Private Message   Click Here to Email zdenek_dc   Visit zdenek_dc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

To Xchaos Příspěvek č. 66 

Kde jsem psal, že na to nemám čas a proto přidělovat ipčka nebudu? jestli jsem to někde tohle vypustil tak se omlouvám, ale už nevím v jakém to je kontextu.
Další věc: Když vezmu v potaz to, že se mi sí? rozrůstá docela nechutným tempem. (v červnu už pojede aj praha, zlín) následně do dvou měsíců bude v provozu vsetín, valmez, rožnov, atp...).. Mám pocit, že budu muset mít AS pro každou oblast, nebo bude možné vytvářet AS podle specifických vlastností, Mám vlastní strukturu, která vlastně sahá od jablonce téměř po ostravu..)
Z tohoto pohledu si myslím, že bych se měl chovat jako AS pro celou ČR, přičemž např v praze vytvořím třeba megovou lajnu na protunelování CZFree s ostatními městy, kde působím.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 15.05.2003 v 22:52
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Re: To Xchaos Příspěvek č. 67 

Old Post 16.05.2003 v 08:31
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Re: Re: To Xchaos Příspěvek č. 68 

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 16.05.2003 v 09:21
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 69 

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 25.05.2003 v 19:06
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Re: BGP, OSPF, Zebra - kdo se v tom ma vyznat Příspěvek č. 70 

__________________

Old Post 25.05.2003 v 20:44
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Re: Re: BGP, OSPF, Zebra - kdo se v tom ma vyznat Příspěvek č. 71 
FAQ Kandidát

Old Post 25.05.2003 v 21:48
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
monty4479
Member
zastupce cloudu 10.106


Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 352

IP pro Kutnou Horu Příspěvek č. 72 

Už nevím komu napsat, psal jsem Netdaveovi, Deuovi o přidělení rozsahu pro Kutnou Horu, kde tvoříme wifi sí?, ale dodnes se mi nikdo neozval. Je to už cca 2 měsíce od prvního pokusu, v průběhu té doby jsem se snažil výše dva jmenované kontaktovat několikrát, ale nic. Na koho se mám obrátit. Myslím, že pro oblast, která nemá přidělený vůbec žádný rozsah a není pro ni koordinátor, zde byl jmenován jako kontaktní Deu a Netdave, poraďte mi někdo, nebo mi to přidělte, kdo k tomu máte oprávnění.

Old Post 25.05.2003 v 22:59
monty4479 je offline   Click Here to See the Profile for monty4479   Find more posts by monty4479   Click here to Send monty4479 a Private Message   Click Here to Email monty4479   Visit monty4479's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Kutná Hora Příspěvek č. 73 

Nepomohlo ti ani to co jsem ti navrhoval prostřednictvím PM?

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 26.05.2003 v 07:41
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
monty4479
Member
zastupce cloudu 10.106


Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 352

PM Příspěvek č. 74 

PMko jsem určitě nechával jednomu z nich Deuovi nebo Netdaveovi

Old Post 26.05.2003 v 07:45
monty4479 je offline   Click Here to See the Profile for monty4479   Find more posts by monty4479   Click here to Send monty4479 a Private Message   Click Here to Email monty4479   Visit monty4479's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 75 

no, ale já myslel mu zavolat, ne mu nechavat pmko.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 26.05.2003 v 08:54
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
monty4479
Member
zastupce cloudu 10.106


Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 352

Deu Příspěvek č. 76 

Tak už jsem mu volal, ale říká tam, že je podpora od 10.00, ale je 10:10 a ještě nic, zkouším dále.

Old Post 26.05.2003 v 09:10
monty4479 je offline   Click Here to See the Profile for monty4479   Find more posts by monty4479   Click here to Send monty4479 a Private Message   Click Here to Email monty4479   Visit monty4479's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Re: IP pro Kutnou Horu Příspěvek č. 77 

__________________

Old Post 26.05.2003 v 09:19
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
monty4479
Member
zastupce cloudu 10.106


Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 352

Kutná Hora Příspěvek č. 78 

Máme zatím 18 aktivních lidí, další testují a další zájemci o připojení se už hlásí, máme 3 servery a 5 ap, 4. se instaluje. Přečíslovávat to až bude 50 lidí se mi už docela nechce.

Old Post 26.05.2003 v 09:37
monty4479 je offline   Click Here to See the Profile for monty4479   Find more posts by monty4479   Click here to Send monty4479 a Private Message   Click Here to Email monty4479   Visit monty4479's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 79 

To XChaos: Ono to není o tom přepisování či nepřepisování ipček, ale je to o tom, že se jedná o oblasti, kteří nemají určeného správce adresního rozsahu (ASN). poku by se tu našli lidi, kteří to budou ochotni dělat a mají pro to potřebné znalosti, tak by tím třeba deuovy odpadl hlavní problém. protože pak už jednotliví správci ASN přidělují adresní rozsahy samy.
Z hlediska přidělování adres dle ASN mě napadá jediný problém: ip adresy jsou rozdělovány na základě nějakých parametrů. co když ale budou mít některé body, které jsou z části nějakého ASN, vpnku do CZF a přitom nebude Hlavní bod tuto vpnku do CZF Mít?

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 26.05.2003 v 23:10
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 80 

Old Post 27.05.2003 v 07:14
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:01.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567891011 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz