Procházel jsem různé příspěvky o spolupráci D-Linků 614 a 900, ale zajímalo by mě, zda mohou fungovat dle přiloženého schématu - jako propojení dvou sítí, z nichž jedna bude dále připojena k internetu. A dále, zda je možné pevnou IP adresu od kabelového providera použít pro PC v síti za bezdrátovým spojem (znázorněno červeně). Díky za vaše náměty!
Osobně už bych do této konfigurace nešel. D900 v módu klient nepracuje s WDS a tak Tě čeká dost problémů. Navíc na to použití IP na znázorněném kompu v téhle kombinaci zapomeň.
Takže opět není jednoznačná odpověď. :-) Jatson> proč "už" bys do této konfigurace nešel? Napadá někoho nějaké náhradní řešení, které by zajiš?ovalo požadovanou funkčnost (s / bez pevné IP adresy dovnitř)?
jetsonuv problem znam - nema tam pustene DHCP ktere neustale propingava vsechny ostatni PC a proto se mu nektere PC z te site ztraceji. Tento problem je jiz popsan na dslreports.com.
mne tu tato kombinace funguje jiz rok bez jakychkoliv problemu, nejsi prvni kdo to ma. muzes se prijit podivat. Dostat pevnou IP za NATovy router je vcelku obtizne resitelna uloha, nejelegantneji se to da udelat prave pomoci DMZ.
Pokud z nějakého důvodu nechceš nebo nemůžeš použít řešení s PC (to je můj případ), tak bych na stranu AP dal klidně toho DLinka 614+ (i když na routování se mi zdá Vigor schopnější) a na stranu klienta nějakého ethernet klienta, nebo jakékoliv jiné HW AP, které v klientu pracuje s WDS (snad všechny, kromě DLinka). Pokud jde o tu pevnou adresu uvnitř, tak to chce někoho, kdo tomu opravdu rozumí a popíše nejdřív samotný princip, jak to realizovat (jestli nějaký tunel) a potom hledat stroj který to umí. Ale asi bych to viděl na PC.
Ad DLink900AP+, já tato zařízení mám, ale na opravdu spolehlivou funkci propojení 2 sítí to vyžaduje použít mód bridge. Takže odpověď na Tvou otázku proč už bych, je snadná. Protože abys nebyl ničím omezován (povinnost zapnout DHCP - navíc to není čisté řešení, protože WDS rámec nenahrazuje), musel bys na tu 614+ připojit drátem 900AP+ v módu bridge na další 900AP+.
2 jetson: myslime oba pod WDS to same? WDS = wireless distribution system, moznost propojeni dvou access pointu v modu master (ap). Tuto ficurku zatim neumi zadne AP na ceskem trhu v cene do 20 000 kc. Nejlevnejsi co to umi je ASUS a ted se snazim ho sem nejak dostat.
WDS myslím wireless distribution system, který definuje směřování packetů ve wireless a to tak, že data obsahují v hlavičce 4 IP a na základě toho je systém schopný směrovat data všemi směry a naopak právě proto není schopný dlink900AP+ vrátit odpověď správnému počítači, protože se mu to vrací jen jako odpověď pro něj. Jinak ale je v podstatě klient u DLinku opravdu klient - nahrazující wifi kartu, zatímco u ostatních je to klient v HW AP a následně distribuce do sítě.
WDS umi Edimax 7205 AP, ale ten uz neni tedka na trhu. Je pravdou, ze proti 626 se musi upravit HostAp a zapnout WDS podpora na 626.
Tedka vysel novy Edimax EW-7205APL a ten ma napsano v popisu podpora WDS. Tento tyden bychom ho mel mit na zkouseni. Uvidime co umi.
Je jiste, ze WDS umi i dalsi AP. WAP 11 urcite take.