CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > Hacking zevnitř ???
1234567 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
stemar
Newbie

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 70

Hacking zevnitř ??? Příspěvek č. 1 

__________________

Já sám sobě připadám, že mi je 126 let. Pak sednu k Linuxu a připadá mi že mi je vosum!

Old Post 24.08.2003 v 22:13
stemar je offline   Click Here to See the Profile for stemar   Find more posts by stemar   Click here to Send stemar a Private Message     Visit stemar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

investigation started :) Příspěvek č. 2 

ahoj,

je to nekdo z myho AP, bohuzel je to adresa pridelena dynamicky nekomu o kom nevim kdo je zac...

Aug 19 07:40:07 router2 dhcpd: DHCPACK on 10.15.1.233 to 00:e0:03:06:2b:69 (presario-2700) via wlan0

Osobne bych se na takovouhle vec vykaslal, to ze nekdo scanuje nejaky slabiny este nemusi znamenat ze ma spatne umysly (taky uz sem takovou vec parkrat delal jentak ze zvedavosti )

Nicmene prave zjistuji ze ten clovek se pripojuje pravidelne, a prave ted je online ... zkusim ti zjistit co je zac a kdyztak ho nasmerovat na tohle forum aby sve ciny vysvetlil

__________________

let's meet on IRC!
#czfree.net/IRCNet (irc.felk.cvut.cz)
#czfree.net/irc.czf

Old Post 25.08.2003 v 09:59
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stemar
Newbie

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 70

Příspěvek č. 3 

Možná jsem zrovna nějak na**aně naladěnej ale nesouhlasím. Když někoho chytím jak se zahnutým drátem vrtá v zámku mého auta neznamená to že ho chce ukrást?

Navíc, když si budu chtít vyzkoušet nějaké to "čmuchátko", tak to pustím na nějaký blízký, spřátelený server, s jehož správcem se eventuelně domluvím. Vzhledem k tomu, že moje AP je od vaší sítě docela daleko, jak geograficky tak topologií sítě a můj server není v rámci sítě nijak zvláš? známý přijde mi to spíš jako zcela cílené scanování adres a hledání možných průniků. Nedivil bych se, kdybych nebyl sám kdo tuhle adresu objeví ve svých logách.

Rád bych na tohle téma udělal nějakou větší diskuzi. Je mi jasné že lidí které hacking (nebo něco co má k hackingu blízko) baví, je mezi námi dost. Ostatně co je pro jednoho super sofistikovanej průnik je pro druhého několik banálních příkazů. Otázkou je jestli komunita CZFree má sloužit jako cvičný cíl.

__________________

Já sám sobě připadám, že mi je 126 let. Pak sednu k Linuxu a připadá mi že mi je vosum!

Old Post 25.08.2003 v 14:44
stemar je offline   Click Here to See the Profile for stemar   Find more posts by stemar   Click here to Send stemar a Private Message     Visit stemar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 4 

S tim docela souhlasim... nevim, proc by se melo tolerovat, ze nekdo (z nudy) si scanuje celou sit, cimz btw generuje naprosto zbytecnej traffic...

Old Post 25.08.2003 v 16:21
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Úkázka slabého místa sítě Příspěvek č. 5 

Nezávidím ti tuto skutečnost a je to politování hodná věc. Také nesouhlasím a vyjadřuji názor, že scanování tohoto charakteru je špatné, i s přihlédnutím pokud by se jednalo o dobré úmysly chybu následně sdělit odpovědné osobě, je tata činnost blízká zákeřnému a cílenému hackování zevnitř !!!

CZFree.Net je komunitní sí? a není cvičným polem pro ty, co nevědí jak by otestovali své dovednosti v hackování serverů.


Jo a ještě něco, tady máte typickou úkázku nevyhody, otevřených APček, kdokoliv z ulice dokáže udělat neplechu, aniž by byl zjištěn a poškozený nemá skoro žádnou šanci se domoci spravedlivého vypořádání.

Pro naší komunitu CZFree.Net v tomto ohledu platí jedno zažité pravidlo: konejme vůči druhým tak, jak bychom sami chtěli, aby oni konali vůči nám.

Old Post 25.08.2003 v 16:55
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

Příspěvek č. 6 

ten clovek k tomu mohl mit stovku bezelstnych duvodu a vy z toho hned delate konec sveta :((((

Old Post 25.08.2003 v 17:56
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Příspěvek č. 7 

__________________

Old Post 25.08.2003 v 18:06
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stemar
Newbie

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 70

Příspěvek č. 8 

Díky za názory, těší mne že nejsem sám komu to vadí.

Souhlasím že street access tím že umožňuje "anonymní" záškodnictví je problémem a z mého pohledu nutnou daní za svobodný přístup. O to rozhodněji bychom se, podle mého názoru, měli bránit jeho zneužívání.

Upřímně, kdyby vyšlo najevo, že to byla aktivita, co já vím např. právě jbohace, Fyzika atd., tak jim spíš poděkuju, že se starají. Ale že někdo z ulice zneužije benevolenci CZFree jen k tomu aby si vyzkoušel nové triky, to nějak nemůžu vydejchat ...

__________________

Já sám sobě připadám, že mi je 126 let. Pak sednu k Linuxu a připadá mi že mi je vosum!

Old Post 25.08.2003 v 20:47
stemar je offline   Click Here to See the Profile for stemar   Find more posts by stemar   Click here to Send stemar a Private Message     Visit stemar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

Příspěvek č. 9 

CHE: ja urcite takovou dalku posilam pakety radsi postovnim holubem

Old Post 25.08.2003 v 20:56
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bobbik
Junior Member

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 149

Příspěvek č. 10 

Old Post 25.08.2003 v 20:57
Bobbik je offline   Click Here to See the Profile for Bobbik   Find more posts by Bobbik   Click here to Send Bobbik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 11 

Old Post 25.08.2003 v 20:58
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzus
Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 387

Příspěvek č. 12 

__________________

Dzus - Spojovaci.Net (Strasnice)

Old Post 25.08.2003 v 23:12
Dzus je offline   Click Here to See the Profile for Dzus   Find more posts by Dzus   Click here to Send Dzus a Private Message   Click Here to Email Dzus   Visit Dzus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 13 

nektere vedecke vyzkumy dospely k zaveru, ze z evolucniho
hlediska je nejprogresivnejsi

"dobro oplacet dobrem a zlo zlem"

to neznamena se mstit, ale daneho cloveka zakazat a basta.
toto pravidlo musi byt ovsem predem znamo - vzdyt i ja obcas
nejakey stroj proskenuju - ciste z technickych duvodu nebo
ze zvedavosti.

potiz je v tom, ze ve wifi vlastne na 100% zakazat nekoho nelze...
(bez radius serveru)

nicmene v ramci technickych moznosti se klonim k uplatneni vyse
citovane strategie

uprimne receno, cekal jsem kdy zacne k takovym udalostem
dochazet... jsou podle mne zakonitym pruvodnim jevem rozvoje
jakekoli site

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 26.08.2003 v 00:27
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ysd951
Newbie

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 75

Stop list Příspěvek č. 14 

Old Post 26.08.2003 v 07:07
ysd951 je offline   Click Here to See the Profile for ysd951   Find more posts by ysd951   Click here to Send ysd951 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 15 

v souvislosti s anonymitou:
máme street AP a zrovna teď řešíme, jak zobrazit těm, kteří nejsou v /etc/hosts nějakou přihlašovací stránku. Kde by museli něco vyplnit, případně by dostali nějaký login, atp.
něco jako dashboard u adsl.

Old Post 26.08.2003 v 09:44
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

vyjadreni script-kiddieho Příspěvek č. 16 

Tak jsem kontaktoval toho cloveka z 10.15.1.233, zavolal mi a vse se snazil vysvetlit asi takhle:

<<Nejaky kamarad u me zkousel nejakej software na ochranu pocitace, a misto aby kliknul na knoflik "jen teto pocitac" tak se uklikl a kliknul na vedlejsi coz bylo pro rozsah adres, kde bylo automaticky prednastaveno 10.0.0.0 - 10.255.255.255

Program pak bezel celou noc, nez sme se rano vratili z flamu.>>


Nevim jak presne duveryhodna tato vypoved je, protoze soucasti telefonatu bylo nekolik dalsich lzi, jimiz se snazil zamaskovat svoji identitu (neuspesne). Poznal sem ho po hlase, kdysi sem u nej byl merit signal.

Myslim ze nebezpecny h4x0r to ale neni, trochu ho znam. Asi to fakt bude jen zvedavost.

__________________

let's meet on IRC!
#czfree.net/IRCNet (irc.felk.cvut.cz)
#czfree.net/irc.czf

Old Post 26.08.2003 v 09:46
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:00.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz