pouzivam Signamax (neoflashovanej, tj. neni to jeste Dlink900+) jako AP client, kterej visi na XI626 s hostAP. Vse bezi, pro jedno PCcko, pohoda. Dostal sem ted pridelenej rozsah a resim jak s nim nalozit. Tady je co sem do ted zjistil:
1. Signamax v AP client modu se chova jako bridge - IP adresu potrebuje jenom kvuli web managementu
2. Pececka na siti maji v ARP tabulce primo IP adresu APcka
3. Kdyz pustim DHCP na Signamaxu, rozdava to adresy na bezdratu, coz nechci )
A ted k problemu, chci pripojit prekladanou LANku a tak uvazuju pripojit broadband router, treba Edimax 6104 s 1xWAN a 4xLAN. Zapojeni asi takhle:
hostAP/626 <...> AP client/LAN <-x-> WAN/router/LAN <--> PC
10.x.x.1 <...> 10.x.x.x+1/25 <-x-> 10.x.x.x/25/router/10.x.y.y/28 <--> 10.x.y.y+1/28
Spravce AP mi pridelil IP pro gateway, tu teda musim nastavit na Edimaxu/WAN portu rucne nebo si nechat dat MAC adresu do jeho dhcp a pokazde pridelovat, coz muze byt vyhodnejsi pro zmenu treba DNS serveru. Pouziti na WAN portu je dulezite kvuli smerovani prichozich portu z internetu a rozhazovani PATem.
Muze byt namitka, ze sem mel rovnou koupit Compex WP11A+, ale tam zas neni LAN switch, takze cenove by to vyslo stejne. Navic neverim PCMCIA kartam, pekne se hrejou a nesroubovaci konektor asi vydrzi min nez sroubovaci RSMA.
Moje otazka zni, myslite si, ze to bude fungovat? Podle me, by melo a nerad bych mel jeden broadband router jen tak na "sklade".
U mne 2.60 na externí anténu nefungoval. Ale jestli to AP už vlastníš, tak odpájej uvnitř tu vnitřní, nastav right a jede to. 4x mod vyžaduje opravdu dobrej signál a tak pokud nejedeš přes pole jako já, tak je to opravdu na krátké spoje.
2vapa
Vše záleží v tomhle případě na schopnostech toho Edimaxe a tak bych řekl, že jsi v blbém threadu. Ale není důvod aby to nefungovalo. Jde jen to routování a co od něj požaduješ. Například DI-614+ je použitelná opravdu jen na routování nějakého komerčního internetu do LANky vzhledem ke svým routovacím (ne)schopnostem a u toho Edimaxu by jsi mohl narazit na stejný problém.
nedavno jsem delal neco podobneho a jako NAT prekladac (tzv. router) vyborne zafungoval Compex NetPassage 15D. Nerikam, ze je nejaky levny, dobry nebo nejlepsi, pouze podavam report, ze funguje zcela bezvadne s DWL900AP+ rev. B1 i C1 v rezimu klient. Zcela jiste by fungoval i DI604, ktery je jeste levnejsi, ale to uz nemohu potvrdit z praxe.
Měl jsem podobný problém s různými kombinacemi hw v konfiguraci APclient--cros--AP. Vždy jsem to měl umístěno v jedné krabici, těsně vedle sebe. Funkční byla až kombinace Compex klient a Zcom1500 jako AP. Ale musel jsem je mít metr od sebe. Buď je to náhoda, ale spíš jsem názoru, že se ruší - zahlcují si vstupy. Podotýkám, že kanály měly bezpečný odstup.
Bohužel se mi stejná konfigurace s novějším Compexem znovu nepodařila. Na jaře je dovezli s vadou fw.
Zdar,
jak už jsem tu psal kdysi, mám Dlink 900+ (B1) s fw 2.5 v módu klient, připojuju se tím na AP Linksys BEFW11S4, což je náš městský přístupový bod napojený na bránu do internetu.
Na Dlink mám přes HUB napojenou sí? s několika PC.
AP Linksys má zapnuto filtrování Wireless MAC adres (máme tady piráty, takže přístup do sítě mají jen ti, kterým to povolíme).
Funguje to parádně a bezchyb až na to, že AP Linksys má v tabulce "Wireless MAC filter" pouze 32 položek a my už máme plno, přitom bychom ale potřebovali ještě pár uživatelů přidat.
Problém je v tom, že všechna PC, který jsou připojena přes HUB na Dlink v módu klient, musí být v té tabulce na AP Linksys povolena ! Pokud nejsou, tak se prostě vůbec do sítě nedostanou.
To ovšem neplatí u podobné konfigurace případ: PC se ZCOM 626, které se připojuje na ten stejný AP Linksys. V PC je ještě normální ethernet sí?ovka, která je se ZCOM626 propojená pomocí SW bridge (Win XP i Linux tohle mají zabudované v sobě a funguje to naprosto super, bez viditelného vlivu na výkon počítače i při velkém provozu na síti). Na ethernet sí?ovku je přes HUB připojena sí? s několika PC a teď pozor - všechny tyhle PC se do WiFi sítě dostanou, i když jejich MAC adresy nejsou na AP povoleny. Čím to?
Je to proto, že ten SW bridge v XP nebo linuxu maskuje MAC adesy PC, kterou jsou za ním, nebo snad mají WiFi packety kromě MAC adresy i ethernet MAC adresu?
Každopádně by mi velmi pomohlo, kdyby počítače za DLinkem byly skryty za jedinou (Dlinkovou) WiFi MAC adresu, abych je v té WiFi tabulce na AP nemusel povolovat každý zvláš?. Jak toho dosáhnout? Pomůže FW 2.60? Módu bridge u Dlinku moc nevěřím, nějak se mi ho vůbec nedařilo rozjet.
Pro znalce to bude jako samozrejost, ale ja jsem na tomto problemu stravil "pekne" 4 vecery. Takze teto prispevek je spise pro ujasneni zacatecnikum.
Chtel jsem pripojit malou sit pres DWL900AP+ rev.C1 v modu klient. Protistranou je nejaky Edimax jako AP, ktery pouziva omezeni pristupu pres MAC adresu. Nakonfiguroval jsem dlink jako klienta, zjistil jeho MAC a pridal do seznamu na AP. Klient se pripojil na AP a ping mezi nimi byl ok. Ping z PC na Dlink chodil taky, ale z PC jsem se uz pres Dlink na AP nedostal. Ctyri dny jsem zkousel vsechno mozne, az jsem nakonec dostal dobrou radu. Povolit ve vzdalenem AP-Edimaxu pristup take z vsech MAC adres pripojenych PC. NEJENOM Dlinku, jak jsem si naivne myslel.
Je to naprosto logicke, DWL900+ NENI router, ale jenom transparentne prenasi pakety z Wifi do Ethernetu. Takze pokud se na ethernet pripoji PC, popripade Switch nebo HUB, tak se kazde PC v teto siti tvari jako samostatny klient k tomu AP.
Pri pripojeni klienta, ktery obsahuje router, nebo samostatneho routeru samozrejme tento problem nenastane. Pouze se do AP jeste prida MAC tohoto routeru a je hotovo.
Myslím, že hledat určitou konstelaci hvězd aby něco fungovalo, není vhodné pro masové nasazení a proto to ani nedoporučuji. Nemyslím, že zvěsti typu "já to rozchodil, když to a to a stál jsem u toho na levé noze" udělají jinak kvalitnímu výrobku dobré jméno. Použití HUBu sice díky funkci všechno všem částečně řeší problém o kterém se stále bavíme, ale neznamená to, že by to bylo systémové řešení.