uvnitř APcka od Dlinku opravdu zadna stabilizace neni, je take pravda ze oproti jinym Apckam ma vyssi odber, spickove i 1,8 A ale jen pri prenosu 22Mbit, protoze se pouziva jiny typ modulace. maly napajeci spinany zdoj je malinko predimenzovan aby byl bez problemu schopen dat 2,5 A. Pokud do APcka pustite o nejaky voltik vic tak se taky moc nestane, co jsem se zatim docetl (nemam to vyzkousene) tak se zvysi vyzareny vykon, je to nekde na netu. Na prehrati toho orig zdroje si dejte bacha. On sice hodne vydrzi,my jsme ho meli i s Apckem pod strechou kde byl fakt peknej hyc a v pohode drzel, az do chvile kdy byla bourka a na chvili vypadla elektrina. Pri znovu nahozeni po par vterinach to zdrojik neprezil, AP jede v klidku.
Lidi neblbnete...
ted resim treba napajeni Signamaxu po ethernetu (jsou volne 4 fousy).
Takze spojim 2 a 2 (plus a minus, vetsi prumer vodice).
A zdroj......dole u zasuvky normalni zdroj z modulu co prodava
za par kacek GME....leze mi z toho 12V (78S12..2A).
A nahore normalni 78S05 vse v TO220.
Bych se stim fakt "nesral" 78xx vydrzi lecos, i okamzite proudy
i VF zareni....
A lepsi mit nahore "tvrdou" stabilizaci 5V....to se pak "nevysmahne" Signamax.
Jo jeste si udelam prepetovou pojistku...normalne s Tyristorem
a do G napeti 15V nastavene se zenerkou.
Trafko hezky zalite v plastu na DPS do krabicky doma do zasuvky.
I.
Dotaz na elektrikare:
AP bude 20 m od nejblizsi zasuvky. Je to D-link 900. Jak ho mam napajet? V obchode doporucuji PoE, ale to je za 1600 a to se mi dat nechce. Dratu k AP muzu tahnout, ale jde to svetlikem a nechci zabit sousedovic dite, ktere si bude hrat na balkonovou scenu z Jen pockej.
II.
Dotaz na truhlare:
Kde koupit nejakou krabici, co se do ni dava AP? Udelam dobre, kdyz koupim plastovou krabici, vylozim ji polystirenem a hermeticky uzavru? Nebo by tam naopak mel zustat otvor?
III.
A kdybych si koupil to PoE. Kam ho zapojim v retezci pocitac > hub > AP? Kamkoli? Muzu s nim napajet AP i hub?
Vazeni kolegove,
to co jsem napsal v minulem prispevku do teto diskuze vychazi z osobniho sdeleni revizniho technika, ktery na mem nodu provedl revizi a neshledal zadne zavady. I kdyz je zasuvka umistena pod strechou, muze se stat jakakoli udalost, ktera bude mit za nasledek uraz elektrickym proudem (vcetne vsetecneho souseda, ktery bude zkouset zda-li je zasuvka skutecne pod napetim). Pokud bude v obvodu chranic, je riziko vazneho urazu podstatne eliminovano. Proto je vhodne se maximalne "pojistit", tj. napr. pouzit chranic, nechat si provest revizi privodu atd. Jen jeste podotknu, ze u novych staveb nebo celkovych rekonstrukci el. instalace se VYZADUJE chranic ihned za hlavnim jisticem pro celou odbernou jednotku.
Pro Cipise: sdel mi, kde bylo publikovano, ze po vstupu do EU se rusi normy barevneho znaceni vodicu. O nicem takovem nevim. Pred rokem po nas u zkousek z vyhl. 50 naopak toto strikne vyzadovali. Dnes byl u nas ve firme na auditu pracovnik z EZU a tve informaci o "ruzovych" vodicich se podivoval.
Na zaver bych rad podotkl, ze osobne zastavam nazor, ze je lepsi radeji pocitat pri provozu zarizeni s horsimi podminkami a i prakticky "nemoznymi" provoznimi situacemi a podle toho zarizeni navrhovat a vyrabet, nez potom resit nejake problemy.