CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > leaf.sourceforge.net (MINI DISTRIBUCE PRO CZFREE?)
« 31323334353637383940414243 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 577 

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 11.01.2004 v 13:40
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
michaelth
Junior Member

Registrován: 19.12.2002
Příspěvků: 221

Re: RRDtool, MRTG, HOTSANIC, PERL ve WISPu Příspěvek č. 578 

__________________

Old Post 11.01.2004 v 16:08
michaelth je offline   Click Here to See the Profile for michaelth   Find more posts by michaelth   Click here to Send michaelth a Private Message   Click Here to Email michaelth   Visit michaelth's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SHF
Junior Member

Registrován: 09.12.2002
Příspěvků: 122

Příspěvek č. 579 

__________________

Old Post 11.01.2004 v 18:29
SHF je offline   Click Here to See the Profile for SHF   Find more posts by SHF   Click here to Send SHF a Private Message   Click Here to Email SHF   Visit SHF's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SHF
Junior Member

Registrován: 09.12.2002
Příspěvků: 122

Příspěvek č. 580 

__________________

Old Post 11.01.2004 v 18:47
SHF je offline   Click Here to See the Profile for SHF   Find more posts by SHF   Click here to Send SHF a Private Message   Click Here to Email SHF   Visit SHF's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Příspěvek č. 581 

Díky SHF, funguje to přesně jak jsi napsal.

Old Post 11.01.2004 v 19:12
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jantar.czHQ
Member

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 377

Dotaz DWL 510 Příspěvek č. 582 

Jsou v aktuální distribuci ovladače k této kartě???
dík

__________________

M.M.M.
alias suptrebe

Old Post 11.01.2004 v 22:00
jantar.czHQ je offline   Click Here to See the Profile for jantar.czHQ   Find more posts by jantar.czHQ   Click here to Send jantar.czHQ a Private Message   Click Here to Email jantar.czHQ   Visit jantar.czHQ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bary
Newbie

Registrován: 06.01.2004
Příspěvků: 12

WISP problémy + traffic shaping Příspěvek č. 583 

Ahoj kluci,
tak jsem to nainstaloval, ale hlásí mi to tyhle chyby (nevím, jestli to má nějaký vliv, třeba u toho DHCP to asi vliv má :-) ):

1) pokud začne bootovat tak po proběhnutí cca jedné obrazovky se objeví: Possible diskonChip with unknown ChipID found on 0xa81 (nějak tak a to se objeví asi 20krát pokaždé s jiným číslem na konci) následováno No recognize diskonChip device found.
Dále to bootuje normálně

2) dostane se do fáze zavádění modulů a jelikož se to děje hrozně rychle a do logu /var/log/messages toho moc nestrká tak jsem postřehl pouze toto /lib/modules/2.4.20 - no such file or directory a hned potom insmod: ip_contract_snmp_basic.o (možná tak) - no module with that name. A víc jesm nestihnul postřehnout.

3) asociuje sí?ovky (zatim mám v routeru jenom jednu, eth0, zkrátka chci si to jen připravit abych potom jenom zastrčil wifi kartu a makalo to všechno) a to tak že po nakonfigurování network adapters napíše: SIOCGIFFLAGS: no such device done (sí?ovka ale maká - Realtek 8139 - zkoušel jsem pingovat, ssh přenos a jede to). Možná těsně předtím to píše network eth0 a hned potom route not found.

4) potom se spouští služby na základě balíčků. Standartně dodávané, zdá se mi, jedou OK. Potom jsem dodal dhcpd.lrp z kwarchivu (odkaz viz výše), ale při startu systému píše: Bogus number: H18: digit 17 not in base 16. Cannot open lease database /var/state/dhcp/dhcp.leases - no such file or directory - check for failed database rewrite attempt!
Dále pokud zálohuji balíčky napíše Creating dhcpd.lrp Please wait: \tar: var/state/dhcp/*: no such file or directory
tar: něco exit delayed from previous errors complete
No a koukal jsem normálně ten balíčk má 42KB a přes ssh přenos mi to ukazuje 1,5KB!! To je divný (že by špatná záloha? čim to?)

Pokud se rebootuje router píše: stopping DHCP on eth0

5) z jnilo jsem stáhl dnscache.lrp, po staru napíše dnscache queries allowed from 192.168.1
starting dnscache without daemontools. To by snad mělo být ok.

Ale jak u DHCPD tak u dnscache mi nejde dhcpd start (ani stop, restart - to vše by snad mělo jít, ne?) popř dnscache start (stop). U toho dns mi to píše např na příkaz dnscache start DNSCache: fatal: $IP not set. To stejné na dnscache stop.

Můžete mi k těm chybám linuxový lamě něco říct? Netušim jak se jich zbavím :-(
Díky L. Bareš

P.S. Můžete někdo zveřejnit nastavení na traffic shaping pomocí balíčků, které WISP už obsahuje? Jedná se mi o spravedlivé rozdělení 128kbps linky pro 4 uživatele (pomocí HTB). Nejspíš se to píše do ifup.local (tam už něco je, ale nejsem z toho moc moudrej ani po prostudování manuálu a navís si myslim, že to je šablona co omezuje pouze např celou eth0. Já potřebuju korigovat jednotlivé ip adresy připojené k routeru právě pomocí eth0).

Old Post 12.01.2004 v 07:42
Bary je offline   Click Here to See the Profile for Bary   Find more posts by Bary   Click here to Send Bary a Private Message   Click Here to Email Bary     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Příspěvek č. 584 

ad 1) Mě to dělá taky, pravděpodobně WISP hledá flash disk.
ad 2) Modul ip_conntrack_snmp_basic.o ve WISPu není a pravděpodobně jej nebudeš potřebovat, zakomentuj příslušný řádek v /etc/modules
ad 3) Zde si nejsem úplně jistý, ale pokud chceš upravovat routování, používej ip route namísto obvyklého route
ad 4) Bohužel jsi narazil na vadný balíček dhcp.lrp. Pokud chceš, pošli mi e-mail a já ti funkční balíček pošlu.

Old Post 12.01.2004 v 08:02
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 585 

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 12.01.2004 v 13:21
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Laxxman
Junior Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 276

Příspěvek č. 586 

Old Post 12.01.2004 v 14:36
Laxxman je offline   Click Here to See the Profile for Laxxman   Find more posts by Laxxman   Click here to Send Laxxman a Private Message   Click Here to Email Laxxman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bary
Newbie

Registrován: 06.01.2004
Příspěvků: 12

Problém 3) Příspěvek č. 587 

Vyřešeno díky 8an. Byla to skutečně snaha asociovat wifi kartu. Poté co jsem jí odfajfkoval v menu (páč tam neni) tak mi to tu hlášku nehážë. Díky a dál:

díky Vám se mi podařilo rozběhat i ten DHCP server. Přiděluje mi i podle MAC adres. Teď mi jde o to, aby nepřiřadil nikomu koho nemám uvedeného v dhcpd.conf adresu. Přesněji: filtrovat MAC adresy a když ta MAC adresa nebude v dhcpd.conf (možná i jinde v systému by se to dalo zachránit) tak vůbec nepustit do sítě. Chápete? Jde mi o to, že i když si někdo cizí tipne IP správně (např zadá 192.168.1.4 - což je defacto správně a ta nebude používaná, prostě daný uživatel, kterému dhcp server přiděluje tuto adresu nebude přihlášen) tak aby si testnul MAC a porovnal jí s nějakým seznamem někde (nevim kde, třeba právě v dhcpd.conf) a podle MAC toho uživatele tedy nepustil resp s ním vůbec nekomunikoval.
Takhle mám zatím dhcpd.conf

dynamic-bootp-lease-length 604800;
max-lease-time 1209600;
option routers 192.168.1.1;
option domain-name "private.network";
option domain-name-servers 192.168.1.1;
subnet 192.168.1.0 netmask 255.255.255.0
{
option routers 192.168.1.1;

host PC1
{
hardware ethernet 00:02:44:50:85:64;
fixed-address 192.168.1.3;
}

host PC2
{
hardware ethernet 00:03:9D:H8:2E8;
fixed-address 192.168.1.4;
}

}

Co do něj zapsat, aby do sítě mohly JEN uživatelé s příslušnými MAC adresami? (výše ve fóru bylo něco o "not authoritative", ale to jsem nějak nepobral :-( díky absenci čísel zzz.zzz.zzz.zzz tušim a maska 255.255.255.128, která je tam zmiňovaná je pro mě španělská vesnice resp proč zrovna takováhle maska).

Díky L. Bareš

Old Post 13.01.2004 v 06:07
Bary je offline   Click Here to See the Profile for Bary   Find more posts by Bary   Click here to Send Bary a Private Message   Click Here to Email Bary     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Zamezení přístupu MAC adres Příspěvek č. 588 

Old Post 13.01.2004 v 06:49
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 589 

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 13.01.2004 v 11:52
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bary
Newbie

Registrován: 06.01.2004
Příspěvků: 12

ARP Příspěvek č. 590 

To zní fajn ty ARP záznamy. Tzn i když si někdo natipuje adresu 192.168.1.1 tak se do sítě prostě nedostane protože k ní není přiřazen příslušný MAC. To je to co přesně hledám.
Otázka: ARP funguje pod wispem nebo se musí stahovat dodatečně balíček?? (Nejsem teď doma, tak si to nemužu zjistit,
tak se rovnou zeptám a zítra si přečtu odpověď :-) )

Mimochodem to DHCP jsem si teď uvědomil, pořád to hlásí ten

Bogus number: H18: digit 17 not in base 16

ale DHCP přiřazuje, prostě to jede. Nevíte co je to za chybu?

Díky L. Bareš

Old Post 13.01.2004 v 14:52
Bary je offline   Click Here to See the Profile for Bary   Find more posts by Bary   Click here to Send Bary a Private Message   Click Here to Email Bary     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 591 

ARP je ve WISPu, je to naprostý základ TCP/IP.
K tomu DHCP: kdyžtak sem hoď celé dhcp.conf, takhle můžu těžko hádat kde je chyba.
Napadl mě překlad té chybové hlášky "Číslice 17 nepatří do šestnáctkové soustavy" - to je jako bys měl někde v MAC adrese 'G'

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 13.01.2004 v 15:50
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oron
Newbie

Registrován: 20.08.2003
Příspěvků: 66

Zamezení přístupu MAC adres Příspěvek č. 592 

len pre doplnenie ako sa to da pomocou iptables ...
modprobe ipt_mac - sa mi zda ze tam nie je dafult tento modul ..


iptables -P FORWARD DROP
iptables -A FORWARD -s 192.168.1.1 -m mac --mac-source 11:22:33:44:55:66 -j ACCEPT

1. riadok zakaze forward vsetkych paketov
2. riadok povoli forward paketov pre danu IP ak ma danu MAC adresu ...

edit:
ale zmenit si MAC nie je problem ...

Naposledy upravil oron 13.01.2004 v 18:58

Old Post 13.01.2004 v 18:21
oron je offline   Click Here to See the Profile for oron   Find more posts by oron   Click here to Send oron a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:16.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 31323334353637383940414243 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz