CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > leaf.sourceforge.net (MINI DISTRIBUCE PRO CZFREE?)
« 34353637383940414243444546 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
hanysek
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 61

WEWIMO Příspěvek č. 625 

cuec muzete mi nekdo poslat nastaveni wewima ?

kdysi sem to rozjel a tedka nic porad mito nechce nacist stranku mam to cgibin nastavene na run wisp 1 apod...

a porad nic

krome toho nevite co mam nastavit v polozce servername
v httpd.conf u balicku httpd ?

No a taky by me zajimalo jak se nastavuje vykon s tim hostapem 0.0.3 moc nechapu ty pseudo prevody tech registru .... muzu to nastavovat pres ty registry nebo ne ?
diky.....

PS: ted sem zjistil ze mi asi ten httpd vubec nejede kdyz sem nenastavil to servername

__________________

______________
:.:> HaNySeK <:.:

Old Post 18.02.2004 v 17:19
hanysek je offline   Click Here to See the Profile for hanysek   Find more posts by hanysek   Click here to Send hanysek a Private Message   Click Here to Email hanysek   Visit hanysek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Příspěvek č. 626 

Old Post 18.02.2004 v 17:48
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 627 

ServerName je DNS jméno serveru (např. mujserver.dlouhalhota.czf), asi je potřeba, protože se porovnává s HTTP hlavičkou.

Jestli server běží poznáš jednoduše: dáš zobrazit stránku, a i když jsi tam nic nedal, naskočí výpis prázdného adresáře (defaultně je to snad povolené).

Chyby (že nejde spustit skript apod.) najdeš v /var/httpd/log/error.

OT: Podařilo se mi pod WISPem rozchodit Open DC Hub, až z toho udělám .lrp balík, hodím sem odkaz.

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 18.02.2004 v 20:58
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hanysek
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 61

danke Příspěvek č. 628 

jo super uz to beha....nastavil jsem to DNS jmeno a beha to...

No a jeste nevite jesli to umi aji PHP ten server ?
nebo na to musim mit ten thttpd balicek...

NEdavno tu nekdo resil FTP balicek mam instalnuty disk mam pridany a vepsany ve fstab akorat ja nechi anonyme....

a byly tam prej nejaky problemy s temi soubory ktere nezustavali v tech adresaric ci co...nebyl by nekdo schopen sepsat nejaky STEP BY STEP for LAMERS ? na to FTP ? Jelikoz z tech predchozich sem to nejak nepobral a ten anglicky navod mi moc nerika

dik

__________________

______________
:.:> HaNySeK <:.:

Old Post 19.02.2004 v 07:25
hanysek je offline   Click Here to See the Profile for hanysek   Find more posts by hanysek   Click here to Send hanysek a Private Message   Click Here to Email hanysek   Visit hanysek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Re: danke Příspěvek č. 629 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Naposledy upravil hwsoft 19.02.2004 v 09:34

Old Post 19.02.2004 v 09:28
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hanysek
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 61

2hwsoft Příspěvek č. 630 

no ja vim ze ty umis

a no a nejaky hotovy balicek neni ?

__________________

______________
:.:> HaNySeK <:.:

Naposledy upravil hanysek 19.02.2004 v 09:38

Old Post 19.02.2004 v 09:31
hanysek je offline   Click Here to See the Profile for hanysek   Find more posts by hanysek   Click here to Send hanysek a Private Message   Click Here to Email hanysek   Visit hanysek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 631 

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 19.02.2004 v 22:54
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hanysek
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 61

Lightbulb Příspěvek č. 632 

2 8an

musi se ten DC HUB nejak konfigurovat ?

__________________

______________
:.:> HaNySeK <:.:

Old Post 20.02.2004 v 02:38
hanysek je offline   Click Here to See the Profile for hanysek   Find more posts by hanysek   Click here to Send hanysek a Private Message   Click Here to Email hanysek   Visit hanysek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 633 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 20.02.2004 v 08:22
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oron
Newbie

Registrován: 20.08.2003
Příspěvků: 66

pravidelne hlasenie v logu ... Příspěvek č. 634 

v logu mam asi kazdu 1 min toto:
netcs0: hfa384x_set_rid: CMDCODE_ACCESS_WRITE failed (res=-110)

nieco som sa docital ze to asi suvisi s power save mode ... neviete mi poradit co s tym .... ako vypnut to powers save mode ...?

karta je v AP mode
firmware STA: 1.4.9
PRI: 1.1.0

Old Post 20.02.2004 v 10:08
oron je offline   Click Here to See the Profile for oron   Find more posts by oron   Click here to Send oron a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

opendchub Příspěvek č. 635 

8an: nacpal jsem to wipsa a kdyz dam opendchub -d tak mi to hodi : failed setting hostname
kdyz dam ps tak hub nevidim takze asi nebezi a klient czdc++ hlasi refused by target machine
port jsem dal 4112
co s tim ?

Old Post 20.02.2004 v 12:24
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 636 

Jojo, jako obvykle jsem zapomněl na to hlavní . Musí se přidat uživatel a skupina "opendchub", nepřipadalo mi bezpečný, aby ten hub běžel pod rootem. Pak by se měl bez komplikací spustit po nabootování nebo příkazem "/etc/init.d/opendchub start".

Konfigurace je v /home/opendchub/.opendchub/config
Tam se nastavují hesla, port (default je tam 4411) a hlavně hostname. Nějaké hostname je tam nastavené, ale pokud ten hub spustíš "opendchub -d", tak se spustí pod rootem, a tu konfiguraci si vytvoří v /root znova (a bez nastavení hostname).

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 20.02.2004 v 13:32
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hanysek
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 61

iptables Příspěvek č. 637 

cus lidi

nevite proc kdyz chci zanes nejake pravidlo do iptables mi to napise iptables not found ?

a muzete mi nekdo jeste rict jak mam vykutit tohle:

mam verejnou dejme tomu 82.209.xxx.2
tu ma nastavenou wisp

ale mam jeste jednu (82.209.xxx.3) a chtel bych aby ji dostal nejaky komp v interni siti a sli na nej primo vsechny packety no proste aby t onebylo omezeny treba jenom na port 80

Jde to nebo muzu pouzivat primo jenom tu co nastavim wispovi..?

Dik

__________________

______________
:.:> HaNySeK <:.:

Old Post 22.02.2004 v 00:58
hanysek je offline   Click Here to See the Profile for hanysek   Find more posts by hanysek   Click here to Send hanysek a Private Message   Click Here to Email hanysek   Visit hanysek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oron
Newbie

Registrován: 20.08.2003
Příspěvků: 66

Re: iptables Příspěvek č. 638 

Old Post 22.02.2004 v 11:05
oron je offline   Click Here to See the Profile for oron   Find more posts by oron   Click here to Send oron a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hanysek
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 61

2oron Příspěvek č. 639 

o diky ale ber me jako lamku jak mam nastavit alias..

no a proc mi nejedou ty iptables nevim taky pritom kdyz napisu iptables tam i to vyhodi at napisu iptables -h for help takze to facha akorat kdyz chci nejake pravidlo tak to nejde...shit

__________________

______________
:.:> HaNySeK <:.:

Old Post 22.02.2004 v 12:14
hanysek je offline   Click Here to See the Profile for hanysek   Find more posts by hanysek   Click here to Send hanysek a Private Message   Click Here to Email hanysek   Visit hanysek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Příspěvek č. 640 

Wisp nepoužívá modprobe, takže všechny moduly se musí natahovat manuálně. Zkontroluj si soubor /etc/modules jestli tam máš přítomné a odkomentované následující moduly:
ip_conntrack
ip_conntrack_ftp
ip_conntrack_irc
ip_conntrack_h323
ip_conntrack_proto_gre
ip_conntrack_pptp
ip_conntrack_mms
ip_conntrack_tftp
ip_conntrack_snmp_basic
iptable_mangle
iptable_nat
ipt_MASQUERADE
ipt_REDIRECT
ipt_MARK
ipt_state
ip_nat_ftp
ip_nat_irc
ip_nat_h323
ip_nat_proto_gre
ip_nat_pptp
ip_nat_mms
ip_nat_tftp
ip_nat_snmp_basic

No nemusí tam být úplně všechny, prostě jsem jen zkopíroval příslušnou část svého /etc/modules
Natažené moduly si můžeš vypsat příkazem lsmod.

Old Post 22.02.2004 v 12:27
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:20.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 34353637383940414243444546 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz