CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Prosek
« 48495051525354555657585960 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

ahoj Příspěvek č. 849 

__________________

Old Post 22.03.2004 v 22:18
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanjasko
Newbie

Registrován: 15.12.2003
Příspěvků: 7

Připojení Prosek-Jablonecká Příspěvek č. 850 

Je to přesně tak Karle Filipe, mluvili jsme spolu včera v prodejně
mapuji terén, avšak asi jako každý začátečník dělám tu chybu, že málo čtu historii.. večer po podrobnějším zkoumání fóra jsem opravdu našel links pro začátečníky a prostudoval jsem je, takže se ted všem omlouvám za nemístné dotazy ...!!
Pravděpodobně však budu potřebovat rady ohledně stavby antény a pod.. avšak to vidím až tak za týden (stejně tam budu bydlet až za měsíc) ovšem rád již budu připraven..
Zatím všem děkuji, případně se budu ptát v diskuzi, čemu nebudu rozumět..

Old Post 23.03.2004 v 09:35
milanjasko je offline   Click Here to See the Profile for milanjasko   Find more posts by milanjasko   Click here to Send milanjasko a Private Message   Click Here to Email milanjasko     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Příspěvek č. 851 

__________________

Naposledy upravil simandl 23.03.2004 v 10:19

Old Post 23.03.2004 v 10:16
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanjasko
Newbie

Registrován: 15.12.2003
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 852 

Ahoj,

jsem na mapě pod jménem milanjasko (jak inak?), vidím velice dobře na Jihovýchod,bydlím v 10. patře a myslím, že v tomto směru je asi 66m ode mně Maska, kterého již jsem kontaktoval (zatím však bezvýsledně - budu ale trpělivý)...

Pokud budete chtít něčím přispětna tzv. router, mám v zásobě 1x 128 SDRAM,
starou zvukovku od SoundBlastru a když pohledám určitě ještě něco najdu..

Potřeboval bych však pomoci se sestavením antény (to jsem úplně mimo, z krabice od mléka ????) a pak se samotným připojením (předpokládám, že v tomto směru se mám obrátit na Masku)..
Kartu B-XI626/pig Bundle: Z-COM XI-626+pigtail jsem si již objednal..

Zapomněl jsem na něco ???

Old Post 23.03.2004 v 11:23
milanjasko je offline   Click Here to See the Profile for milanjasko   Find more posts by milanjasko   Click here to Send milanjasko a Private Message   Click Here to Email milanjasko     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zlato
Newbie

Registrován: 02.03.2004
Příspěvků: 2

Klíčov Příspěvek č. 853 

Zdravím fšecky Prosečáky.

Pár dní už trávim cesty MHD a volné chvilky pročítáním fóra. Rád bych se k Vám připojil, a možná i časem pomohl v rozšiřování. Koukal sem, že mam docela strategickou polohu (nod Zlato_Klíčov) pro další distribuci po Klíčově, a že modrejch puň?ů tu neni málo. Bohužel sem v oboru dokonalej looser a navíc bydlím v nájmu, a nejsem si jist, jak je to s přístupem na střechu a tahánim drátů po baráku. Za boha se nemůžu dostat na stránku s foto od Masky. U R-mana to ale vypadá slušně (ten kousíček střechy nad pas?ákem).
Za další by mě zajímal váš názor na Asus Wireless slot. Budu nejspíš nucen koupit novou desku, a Asus A7V600 VIA KT600 s Wifi slotem a Wifi-b kartou mi přijde finančně nejpřijatelnější.

Zatim díky!

__________________

Miloš "Zlato" Beníšek
Zvuk je železná košile!

Old Post 23.03.2004 v 14:06
Zlato je offline   Click Here to See the Profile for Zlato   Find more posts by Zlato   Click here to Send Zlato a Private Message   Click Here to Email Zlato     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Příspěvek č. 854 

2 milanjasko
Kup si jen xi626. Pigtail nepotřebuješ. Anténa s kabelem se dá vyrobit z té malé anténky co se dává ke kartě.
S maskou je potíž v tom že se bohužel, podle mých zkušeností, nechová "normálně" a nekomunikuje a nikdo než on nemá přístup na jeho router. Lepší by bylo kdyby ses připojil na r-mana, ten je v pohodě. Vidět bys na něj měl.

2 zlato
asi nejschůdnější a nejlogičtější by bylo kdyby se od r-mana spustilo další AP směr jv. Teď tam není a lidí je tam poměrně dost.
Potíž je v tom že u něj jsou už tři wifi karty ale mohlo by se to zkusit i se čtvrtou kartou. Teda pokud má ještě v routeru volný PCI slot.

hezký den

__________________

Old Post 23.03.2004 v 15:12
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanjasko
Newbie

Registrován: 15.12.2003
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 855 

Diky Simandle,

chci se zeptat - existuje opravdu srozumitelný český link zabývající se stavbou a konstrukcí antény, třeba bych to zvládnul i sám .. ???

Old Post 24.03.2004 v 12:24
milanjasko je offline   Click Here to See the Profile for milanjasko   Find more posts by milanjasko   Click here to Send milanjasko a Private Message   Click Here to Email milanjasko     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gondo
Newbie

Registrován: 16.01.2004
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 856 

__________________

Skydive!
--
Gondo

Old Post 24.03.2004 v 12:31
Gondo je offline   Click Here to See the Profile for Gondo   Find more posts by Gondo   Click here to Send Gondo a Private Message   Click Here to Email Gondo   Visit Gondo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanjasko
Newbie

Registrován: 15.12.2003
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 857 

Old Post 24.03.2004 v 12:44
milanjasko je offline   Click Here to See the Profile for milanjasko   Find more posts by milanjasko   Click here to Send milanjasko a Private Message   Click Here to Email milanjasko     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 858 

Ahoj všichni,

pro účely dalšího budování sháním nějaké šrotoidní věci:

- velkou parabolickou anténu, například klasickou satelitní. Velkou myslím opravdu velkou, tak od 100cm výš, ideálně kolem 140cm. Může být rezatá, poškozená apod.

- kabel RG58. Je to ten koaxiální kabel co se s ním kdysi rozváděl ethernet. Potřebujem větší množství - klidně 200m. Můžou být i kratší kousky. Bude k dispozici pro nově připojené, co to mají na AP blízko. Ušetří se za nový kabel a předejde se zbytečnému rušení. Nerušili ve Vaší firmě starou sí??

Odpovědi radši přímo mně, omlouvám se za mírný OT. Až to přestane být aktuální, tak požádám Símu o moderaci.

Dodatek 29.3.: Virnikovi odpovídám mailem, a? se tady ta OT debata moc nerozlejzá...

Naposledy upravil vlada-strizkov 29.03.2004 v 11:35

Old Post 28.03.2004 v 16:46
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

RG58 Příspěvek č. 859 

Tak RG58 se mi ve sklepe vali asi 80m, pokud jsem to cele nevyhodil (cast byla od asfaltu, jak se to zavarilo do krytiny strechy...) Ale neco tam urcite i bude. i BNC mam, Tecka, terminatory...

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 29.03.2004 v 11:24
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
johanka
Big Sister

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 67

Jsem vymekla Příspěvek č. 860 

Ahoj,

tak jsem po vymene oken vymekla a objednala si kabelovku. Nevim jak vy ostatni, ale ja osobne spolehlivej net *opravdu* potrebuju k praci a situace, kdy 47% packet loss je duvod k radosti, protoze jede aspon http, fakt neni dlouhodobe unosna.

Nemam zadny psychicky blok routovat czfree nadale, ale mam bohuzel problemy technickeho razu. Jednak nevim, jak rozumne a bezpecne oddelit traffic czfreeovej od sveho doma<=>cable, to by se jeste urcite nejak dalo, aspon bych si dokazala, jak jsem dobrej admin , ale hlavni problem je, kam navrtat drzak na anteny. Do tech novejch oken vrtat nechci, stalo to netrivialni penize a prisla bych o zaruku, no a vedle okna je kus skla a vlnitej plech, takze to taky nehro. Navic signal byl posledniho pul roku dost zoufalej, nevim, jak moc za to muze moje poloha a jak moc uhnily konektory. Nicmene muj router nebyl nijak strategickej, takze sit to snad prezije, hlavne jako zalozni linka ten posledni pul rok tezko moh fungovat, protoze permanentne byla down aspon jedna z tech primejch linek a vetsinou obe .

Nicmene mam novy devce u sebe v baraku - o patro vejs, s balkonem a s lepsim vyhledem, sice jsem u ni nebyla, ale odhaduju, ze bude mit podstatne lepsi dostrel na jabloneckou i na orgje. Rada by se pripojila a predpokladam, ze by byla ukecatelna i na router, akorat ze nema stolni masinu, akorat notebook, takze by se videlo, ze by se bud pripojila jen jednou linkou tim notebookem, nebo by se k ni vrazil nejakej pocitacovej srot a delala by zastupnej router. Mam dve WiFi karty (PCI) a ty jsem ochotna ji dlouhodobe zapujcit (asi tam bude bydlet jen do podzimu, do ty dobe je klidne pohresim), stejne tak ji mohu odkazat obe sve trouby, ale budou potrebovat revizi od Vladi, ptaci hovna z nich asi vymejt zvladnu, ale ty konektory uz nezreviduju . Pokud router u te divciny nevyjde, venuju trouby do plena a karty rozumne rozprodam ci za dobrocinnym ucelem venuji taktez do plena. Sve predplacene konektivity se vzdavam ve prospech Orgje a Vladi-strizkov rovnym dilem.

Budete-li mit nejake reakce s netrivialnim obsahem, prosim do mailu, za 14 dni odevzdavam diplomku, za dva mesice delam statnice, takze fakt nestiham procitat diskusni fora a neco resit . Vladovi se asi ozvu a vymyslime, jak to udelame s tema antenama.

Old Post 02.04.2004 v 16:08
johanka je offline   Click Here to See the Profile for johanka   Find more posts by johanka         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frodo
Úlet

Registrován: 01.08.2002
Příspěvků: 726

Re: Jsem vymekla Příspěvek č. 861 

__________________

:::: whois -h whois.czfree.net 64550|grep ^descr

Old Post 05.04.2004 v 14:47
frodo je offline   Click Here to See the Profile for frodo   Find more posts by frodo   Click here to Send frodo a Private Message   Click Here to Email frodo   Visit frodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koberec
Newbie

Registrován: 21.03.2004
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 862 

Zdravím,
uvítal bych radu...Budu bydlet na ulici směrem od Proseku na Libeň - Prosecká. Myslíte, že tam najdu dobrej signál? Taky potřebuju funkční internet.....
Asi bych si měl pozvat někoho, kdo měří signál..?..díky

__________________

Budu bydlet v Praze Libni, Prosecká ulice. Chci se zeptat na radu

Old Post 05.04.2004 v 20:51
koberec je offline   Click Here to See the Profile for koberec   Find more posts by koberec   Click here to Send koberec a Private Message   Click Here to Email koberec     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Ahoj Příspěvek č. 863 

__________________

Old Post 05.04.2004 v 21:53
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Mam pocit že. toto Příspěvek č. 864 

__________________

Old Post 06.04.2004 v 02:54
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:21.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 48495051525354555657585960 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz