CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > problém s integrací linuxového routeru a hw ap do sítě
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

problém s integrací linuxového routeru a hw ap do sítě Příspěvek č. 1 

HW AP používám tp-link 200w a jako klient jsem s ním nikdy neměl žádný problém.
Teď jsem do sítě přidal linuxový router s czf debian distribucí. Když jsem měl router doma v bytě, tak routování (ospf)normálně fungovalo. Dostal jsem se do intranetu i do internetu.

eth1 je moja lan sí? v domě, nahoře v bedně je switch. funguje určitě dobře, protože se po lance dostanu na server, když má ip z rozsahu lan.

eth0 je ip adresa z rozsahu AP, na které jsem připojen. Je tam ta správná sí?ovka, protože správce rozlišuje mac adresy. Z ní vede kablík do HW AP, které je jako klient.

Třeba ted mi internet funguje jen 32 kbit, eth kabel z HW AP jsem dal dal rovnou do své sítovky v bytě. Dostal jsem ip adresu z dhcp. Vše v pořádku. Ale proč to nefunguje s linuxovým routerem ?

takže by to mělo bejt takhle AP - HW AP - eth1 - router - eth0 - lan

Je to dost informací pro troubleshooting ? Děkuju za nápady a podněty.

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Naposledy upravil dodo 09.10.2004 v 00:55

Old Post 08.10.2004 v 09:24
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkt
Senior Member

Registrován: 04.04.2003
Příspěvků: 1111

Příspěvek č. 2 

nerozumim. co nechodi??

__________________

cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Old Post 08.10.2004 v 21:18
jkt je offline   Click Here to See the Profile for jkt   Find more posts by jkt   Click here to Send jkt a Private Message   Click Here to Email jkt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 3 

z lanky se dostanu na server na střeše, ale už se nepropingám na protější AP, kam jsem chycenej.

dostanu se po eth1 (lan v domě), ale už mi nejde eth0, to je hw ap.

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Old Post 09.10.2004 v 00:52
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkt
Senior Member

Registrován: 04.04.2003
Příspěvků: 1111

Příspěvek č. 4 

a) echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
b) dopingnes se z routeru na tvuj hw klient?
c) dopingnes se z routeru na AP, na ktery ses pripojenej?
d) dopingnes se z lokalni site na AP, na ktery ses pripojenej?
e) je ten hw klient asociovanej?

__________________

cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Old Post 09.10.2004 v 09:58
jkt je offline   Click Here to See the Profile for jkt   Find more posts by jkt   Click here to Send jkt a Private Message   Click Here to Email jkt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 5 

a) jo, echo 1.... je normálně furt zapnutý v setnetu

b) z routeru si hw ap v modu bridge nepingnu. ale když si dám přislušnou ip adresu doma v pc a kabel vyhodím ze switche a dám ho rovnou do hw ap, tak se tam dostanu. i když mi není docela jasný, proč to nejde přes switch. možná dělám nějakou chybku.

c) nedopingnu. to je právě ten problém. když byla v routeru jen jedna sí?ovka, tak to normálně fungovalo. jak jsem tam přidal druhou, tak to blbne. druhou sí?ovku potřebuju na lan v domě. já vím, dalo by se to udělat eth0:1 ale to se mi nějak nezamlouvá.

d) nedopingnu.

e) jo, je asociovanej, signál z hw ap normálně naqladím a dám connect, když chci bejt klient nebo vyplním mac adresu protějšího ap, když chci aby hw ap bylo bridge.

je to určitě nějaká strašně viditelná blbost, proč to nechodí !!! nějaká trapná trivialita.

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Old Post 09.10.2004 v 16:11
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkt
Senior Member

Registrován: 04.04.2003
Příspěvků: 1111

Příspěvek č. 6 

__________________

cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Old Post 09.10.2004 v 18:47
jkt je offline   Click Here to See the Profile for jkt   Find more posts by jkt   Click here to Send jkt a Private Message   Click Here to Email jkt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzus
Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 387

Re: problém s integrací linuxového routeru a hw ap do sítě Příspěvek č. 7 

__________________

Dzus - Spojovaci.Net (Strasnice)

Old Post 09.10.2004 v 18:52
Dzus je offline   Click Here to See the Profile for Dzus   Find more posts by Dzus   Click here to Send Dzus a Private Message   Click Here to Email Dzus   Visit Dzus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 8 

nyní opravdu trapné vyřešení tohodle problému. najednou to dnes začlo chodit samo od sebe...

jkt: díky za snahu

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Old Post 10.10.2004 v 11:49
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkt
Senior Member

Registrován: 04.04.2003
Příspěvků: 1111

Příspěvek č. 9 

to je divny, nebylo to spis tak, ze APckar pridal tvoji MACku do seznamu povolenejch? nebo jsi mel neco blbe nastaveny a spravil to reboot? ale ono to je jedno, kdyz to chodi :-)

__________________

cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Old Post 10.10.2004 v 11:56
jkt je offline   Click Here to See the Profile for jkt   Find more posts by jkt   Click here to Send jkt a Private Message   Click Here to Email jkt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 10 

to ne, Dzus by se určitě přiznal :-)))

restartoval jsem mnohokrát.

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Old Post 10.10.2004 v 12:32
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:15.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz