CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > Prometheus QoS 0.5
« 567891011121314
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 161 

No, tohle jsem zatim linej doprogramovat, a lidi co to doprogramovali me ten patch necontributnuli.

__________________

Old Post 22.09.2005 v 22:27
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zedd_x
Junior Member

Registrován: 28.04.2004
Příspěvků: 105

vice konfiguraci Příspěvek č. 162 

Dal by se spoustet prometheus treba v 0:00 pak to v 6:00 sundat (parametrem -f ?) a spustit znovu ovsem z jineho konfiguraku? jak to resit kdyz ma byt vzdy /etc/prometheus.conf

__________________

Admin sítě NASI - http://nasi.fi.cz
(solidni linka do CZF za devatero horami a devatero lesy... )

Old Post 23.09.2005 v 07:26
zedd_x je offline   Click Here to See the Profile for zedd_x   Find more posts by zedd_x   Click here to Send zedd_x a Private Message   Click Here to Email zedd_x   Visit zedd_x's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Re: vice konfiguraci Příspěvek č. 163 

__________________

Old Post 23.09.2005 v 17:06
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kill007
Newbie

Registrován: 11.07.2004
Příspěvků: 14

Prometheus & IMQ Příspěvek č. 164 

Zdravim,
dival sem se po dlouhe dobe znovu na Promethea a chtel sem ho doma vyzkouset nad IMQ rozhranim (spojit dve sitovky do jedne). Zjistil sem ale, ze nad imq neshapuje, resp. shapuje pouze upload. V Prometheovi sem zakomentoval kompletne flushovani iptables a flushuji si je sam. Mozna bude problemek v samotnem posilani dat ze sitovek do imq:

eth0 - sitovka do netu
eth1 - sitovka ke me
eth2 - sitovka k sousedovi

/sbin/ip link set imq0 up
/usr/sbin/iptables -t mangle -A PREROUTING -i eth1 -j IMQ --todev 0
/usr/sbin/iptables -t mangle -A PREROUTING -i eth2 -j IMQ --todev 0

na eth0 se provadi maskarada

Nemel by nekdo funkcni script na nahozeni imq pro konkretni situaci? Diky

Old Post 11.10.2005 v 10:08
Kill007 je offline   Click Here to See the Profile for Kill007   Find more posts by Kill007   Click here to Send Kill007 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamar01
Newbie

Registrován: 14.12.2004
Příspěvků: 30

Re: Prometheus & IMQ Příspěvek č. 165 

Old Post 11.10.2005 v 15:46
Jamar01 je offline   Click Here to See the Profile for Jamar01   Find more posts by Jamar01   Click here to Send Jamar01 a Private Message   Click Here to Email Jamar01   Visit Jamar01's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zedd_x
Junior Member

Registrován: 28.04.2004
Příspěvků: 105

vice instanci Příspěvek č. 166 

Spoustim promethea v 0:00 spolu se zvlastnim konfiguracnim souborem , urcenym pro nocni FUP, pak v 6:00 znovu s jinym urcenym pro denni FUP. Stava se mi ovsem ze data prenesena jednotlivymi uzivateli pres nocni pasmo 0:00 az 6:00 se mi objevi v statistice denniho provozu. Adresare a soubory pro logovani jsem nastavil samostatne pro noc i den. Zkousel jsem i mezi spustenim nove instance promethea flushnout parametrem -f a nepomaha. Ma nekdo podobnou zkusenost nebo mi muze poradit? Diky.

__________________

Admin sítě NASI - http://nasi.fi.cz
(solidni linka do CZF za devatero horami a devatero lesy... )

Old Post 11.10.2005 v 20:52
zedd_x je offline   Click Here to See the Profile for zedd_x   Find more posts by zedd_x   Click here to Send zedd_x a Private Message   Click Here to Email zedd_x   Visit zedd_x's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenek-hbr
Newbie

Registrován: 07.04.2005
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 167 

Old Post 13.10.2005 v 10:50
zdenek-hbr je offline   Click Here to See the Profile for zdenek-hbr   Find more posts by zdenek-hbr   Click here to Send zdenek-hbr a Private Message   Click Here to Email zdenek-hbr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaclav.stepan
Junior Member

Registrován: 23.11.2002
Příspěvků: 113

Prometheus 0.5.3 - binarka pro Asus Příspěvek č. 168 

Ahoj,
prosim, nemohl byste nekdo, kdo mate nainstalovany toolchain pro Asus, prelozit 0.5.3 do binarky?
Zjistil jsem, ze to budu potrebovat, dohledal jsem si, co k tomu zrejme potrebuju - a padl na mne zachvat zoufalstvi, protoze to vypada jako hezka prace na odpoledne :-((
Pokud ano, predem velke diky
Vaclav Stepan

Old Post 18.10.2005 v 16:22
vaclav.stepan je offline   Click Here to See the Profile for vaclav.stepan   Find more posts by vaclav.stepan   Click here to Send vaclav.stepan a Private Message   Click Here to Email vaclav.stepan   Visit vaclav.stepan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Misla
Junior Member

Registrován: 26.11.2002
Příspěvků: 250

Je to mozne Příspěvek č. 169 

Mam naistalovan Prometheus-0.5.3 a nevim zda se mi to zda nebo je to mozne, ale pri restartu o pulnoci klient ktery prave stahuje se dostane do sdileneho pasma - pomuze az opetovny restart.
Je to mozne nebo ne nebo se mi to zda - ale podle grafu v hotsanicu prave vzdy pri restartu klesne traffic.
Je to mozne ?

__________________

Old Post 28.10.2005 v 20:28
Misla je offline   Click Here to See the Profile for Misla   Find more posts by Misla   Click here to Send Misla a Private Message     Visit Misla's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaclav.stepan
Junior Member

Registrován: 23.11.2002
Příspěvků: 113

Re: Prometheus 0.5.3 - binarka pro Asus Příspěvek č. 170 

Old Post 02.11.2005 v 09:32
vaclav.stepan je offline   Click Here to See the Profile for vaclav.stepan   Find more posts by vaclav.stepan   Click here to Send vaclav.stepan a Private Message   Click Here to Email vaclav.stepan   Visit vaclav.stepan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaclav.stepan
Junior Member

Registrován: 23.11.2002
Příspěvků: 113

Příspěvek č. 171 

Ahoj,
tak se pokousim se zorientovat ve vyznamu ruznych bazmeku v konfiguracich a kodu a jak si tak procitam souvisejici thready, koukam, ze se tu spousta dotazu opakuje (favorit je zda se ,,jak pridam ip adresu pro podsit'').
Prijde mi, ze by to bylo docela zrale na Wiki - co si o tom myslite?
Slo by xChaosi nahodit neco nekde na Arachne (pmWiki, ci vim ja co?)?
Pekny den
Vaclav Stepan

Old Post 07.11.2005 v 12:52
vaclav.stepan je offline   Click Here to See the Profile for vaclav.stepan   Find more posts by vaclav.stepan   Click here to Send vaclav.stepan a Private Message   Click Here to Email vaclav.stepan   Visit vaclav.stepan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zedd_x
Junior Member

Registrován: 28.04.2004
Příspěvků: 105

Re: Re: Prometheus & IMQ Příspěvek č. 172 

Resim problem QoS stroje ktery je zaroven VPN koncentratorem. V prometheus.conf jsem nastavil wan eth0 (ethernet do dalsi site) lan jsem nastavil tap1 (tunel vytvoreny nad eth1) .

Projevilo se ze download byl shapovany, tj. podle me zabiralo markovani na POSTROUTING poveseny pri odchodu z tap rozhrani, ale upload neshapoval. Chapal bych to naopak, markovani uploadu by melo byt povesene na eth0, a tam by se nemel projevovat problem podobny jako u shaponi pres IMQ rozhrani coz se resilo vyse.

Dokazal by nekdo poradit?

__________________

Admin sítě NASI - http://nasi.fi.cz
(solidni linka do CZF za devatero horami a devatero lesy... )

Old Post 14.12.2005 v 18:16
zedd_x je offline   Click Here to See the Profile for zedd_x   Find more posts by zedd_x   Click here to Send zedd_x a Private Message   Click Here to Email zedd_x   Visit zedd_x's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TooMMAs
Junior Member

Registrován: 11.12.2004
Příspěvků: 152

Příspěvek č. 173 

ahoj zajimalo by me zda nenexistuje nejaka instalacni prirucka , jelikoz jak je psano v soubori INSTALL type: make prometheus, my skoncilo chybou :

semik:/usr/src/prometheus-0.5.3# make prometheus
cc prometheus.c -o prometheus
In file included from prometheus.c:28:
cll1.h:25:19: stdio.h: No such file or directory
cll1.h:26:20: string.h: No such file or directory
cll1.h:27:18: time.h: No such file or directory
prometheus.c:54: error: `NULL' undeclared here (not in a function)
...............

bylo my řečeno že mi chybi ta knihovna , tak jsem ji stahnul ale porad jsem na mrtvem bode. hledal jsem nejakou rozsahlejsi dokumentaci ale marne.

Old Post 15.12.2005 v 11:56
TooMMAs je offline   Click Here to See the Profile for TooMMAs   Find more posts by TooMMAs   Click here to Send TooMMAs a Private Message   Click Here to Email TooMMAs   Visit TooMMAs's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zedd_x
Junior Member

Registrován: 28.04.2004
Příspěvků: 105

Příspěvek č. 174 

__________________

Admin sítě NASI - http://nasi.fi.cz
(solidni linka do CZF za devatero horami a devatero lesy... )

Old Post 15.12.2005 v 12:41
zedd_x je offline   Click Here to See the Profile for zedd_x   Find more posts by zedd_x   Click here to Send zedd_x a Private Message   Click Here to Email zedd_x   Visit zedd_x's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
deelite
Newbie

Registrován: 04.07.2005
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 175 

Old Post 08.01.2006 v 23:05
deelite je offline   Click Here to See the Profile for deelite   Find more posts by deelite   Click here to Send deelite a Private Message   Click Here to Email deelite     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaclav.stepan
Junior Member

Registrován: 23.11.2002
Příspěvků: 113

Příspěvek č. 176 

stdio.h a ty dalsi jsou v libc-dev (treba libc6-dev)
Mohl jsi to najit treba pres packages.debian.org.

Old Post 08.01.2006 v 23:25
vaclav.stepan je offline   Click Here to See the Profile for vaclav.stepan   Find more posts by vaclav.stepan   Click here to Send vaclav.stepan a Private Message   Click Here to Email vaclav.stepan   Visit vaclav.stepan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:52.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 567891011121314  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz