CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 5 > Barrandov
« 4950515253545556
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Kucik
Newbie

Registrován: 25.02.2004
Příspěvků: 23

Barrandov_2 Příspěvek č. 865 

Rád bych se informoval o možnosti připojení z adresy bodu BARRANDOV_2. Od HouseMana jsem se dozvěděl, že je node nejspíš mrtvý.

Rád bych info, kdo je v této lokalitě aktivní. Časem asi zkusím změřit, co je vidět ze střechy.

__________________

No, I will not fix your computer.

libcice.net

Old Post 20.09.2010 v 15:19
Kucik je offline   Click Here to See the Profile for Kucik   Find more posts by Kucik   Click here to Send Kucik a Private Message   Click Here to Email Kucik   Visit Kucik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pepe_Jose
Newbie

Registrován: 17.11.2003
Příspěvků: 2

Thumbs up barrandov2 Příspěvek č. 866 

Old Post 22.09.2010 v 21:54
Pepe_Jose je offline   Click Here to See the Profile for Pepe_Jose   Find more posts by Pepe_Jose   Click here to Send Pepe_Jose a Private Message   Click Here to Email Pepe_Jose     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Julian
Junior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 220

User is Mapper

Ahoj sousedi Příspěvek č. 867 

Ahoj sousedi z druhe strany řeky = nechcete nějak spojit síly, třeba se sejít a dát řeč?

Julian

__________________

Většího čůráka byste jinde nenašli.
Zkurvím vše, na co sáhnu.

Old Post 23.09.2010 v 10:33
Julian je offline   Click Here to See the Profile for Julian   Find more posts by Julian         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HouseMan
Newbie

Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 82

konsolidace sil Příspěvek č. 868 

myslim, ze bychom se nejdriv potrebovali sejit na barrandove a zjistit, kolik nas vlastne aktualne je.

ja jsem se pred casem odstehoval a tenkrat nas bylo asi 20
ted jsem zpatky a vetsina lidi je v trapu. kdo si nezaplatil ADSL nebo UPC, tak pouziva zadarmo Praha5.net

samozrejme vime, ze czf ma i jine benefity, nez jen pripojeni k internetu, otazka ale je, jestli nas je dost, aby melo smysl dat to cely dohromady.

napr obe AP Barrandov1 i Barrandov2 jsou pokud vim na 2.4GHz, ktere je v dnesni dobe prakticky nepouzitelne a prechod na 5GHz neni zrovna zadarmo

prosim tedy vsechny, kdo jeste pusobi na barrandove a maji zajem podilet se na rozvoji czf, aby se ozvali do tohoto fora. mohli bychom udelat po case zase jeden popularne pivni sraz

__________________

HouseMan
Barrandov_2 reconstructor

Old Post 23.09.2010 v 10:45
HouseMan je offline   Click Here to See the Profile for HouseMan   Find more posts by HouseMan   Click here to Send HouseMan a Private Message   Click Here to Email HouseMan   Visit HouseMan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Julian
Junior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 220

User is Mapper

Re: konsolidace sil Příspěvek č. 869 

__________________

Většího čůráka byste jinde nenašli.
Zkurvím vše, na co sáhnu.

Old Post 23.09.2010 v 10:49
Julian je offline   Click Here to See the Profile for Julian   Find more posts by Julian         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
liak
Newbie

Registrován: 29.07.2009
Příspěvků: 3

Re: konsolidace sil Příspěvek č. 870 

Old Post 23.09.2010 v 21:35
liak je offline   Click Here to See the Profile for liak   Find more posts by liak   Click here to Send liak a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kucik
Newbie

Registrován: 25.02.2004
Příspěvků: 23

Příspěvek č. 871 

Nu, mám radost, že to tu tak ožilo. Co se týče konkurenčních poskytovatelů v okolí (trochu jsem měřil), Praha5 je velice zajímavá volba, ač netuším, jak moc jsou spolehliví a jaký datový tok je u nich reálný.
CZF mě sice baví, ale pokud to nebude třeba, nebudu u přítelkyně stavět železo, které nepotřebuje a řešit administrativní ptákoviny se správou domu.

Tedy primárně bych musel získat nějakého nadšence v tomto domě.


Co se týče spojení někam přes řeku (pokud se tedy rozhodnem angažovat), předpokládám, že počítáte, že link na takovou dálku musí být postaven na něčem lepším, aby nebyl co chvíli zarušen?

Ke stavu na barrandovu:
Nejspíš by hodně pomohlo sehnat mapera pro tuto oblast a pokusit se zrevidovat stav bodů. Ve vzduchu jsem naměřil několik AP, které měly v názvu "czfree" a v mapě jsem je neviděl. (Sorry, výsledky měření nemám u sebe, takže konkrétně to teď neřeknu)

__________________

No, I will not fix your computer.

libcice.net

Old Post 24.09.2010 v 10:37
Kucik je offline   Click Here to See the Profile for Kucik   Find more posts by Kucik   Click here to Send Kucik a Private Message   Click Here to Email Kucik   Visit Kucik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Julian
Junior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 220

User is Mapper

Příspěvek č. 872 

__________________

Většího čůráka byste jinde nenašli.
Zkurvím vše, na co sáhnu.

Old Post 24.09.2010 v 11:20
Julian je offline   Click Here to See the Profile for Julian   Find more posts by Julian         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kucik
Newbie

Registrován: 25.02.2004
Příspěvků: 23

Příspěvek č. 873 

__________________

No, I will not fix your computer.

libcice.net

Old Post 24.09.2010 v 12:21
Kucik je offline   Click Here to See the Profile for Kucik   Find more posts by Kucik   Click here to Send Kucik a Private Message   Click Here to Email Kucik   Visit Kucik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 874 

v prvni rade delas spatne to, ze chces internet. czfree.net je zajmova sit.
v druhe rade delas spatne to, ze malo ctes. internet tu je take. Jde o to, ze se musis poptat majitele AP, na ktere ses pripojil na moznosti pripojeni do netu...tzn aby TI rekl, na koho miri default routu, a odkad tedy muzes objednat net.

Do tretice majitele AP si vetsinou vemou nejake penize za pripojeni. Ruzne oblasti to mohou mit jinak, ale napriklad u nas ve Vinori se vybere jednorazove tisicovka. Pak dostanes stalou adresu.

Jakmile dostanes pevnou adresu (dle tve MAC), muzes se zacit domlouvat s poskytovatelem internetu. Prave Tva pevna IP jej zajima.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 18.03.2011 v 23:48
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 875 

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 21.03.2011 v 19:47
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lwq
Member

Registrován: 05.01.2005
Příspěvků: 334

Příspěvek č. 876 

Old Post 20.09.2011 v 20:15
lwq je offline   Click Here to See the Profile for lwq   Find more posts by lwq   Click here to Send lwq a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cz2heaven
Newbie

Registrován: 09.04.2013
Příspěvků: 9

novy clen barrandov & wifi voip phone gate ? Příspěvek č. 877 

Ahoj,
jsem novy clen. Chtel bych se pripojit k siti. Jsem blizko chaplinovo namesti a asi bych byl schopen pripojit se primo na hlavni node. Ale slysel jsem ze je to nejake odpojene. Osobne by se mi hodne libilo kdyby existovala moznost VOIP brany do internetu zdarma. Vsichni clenove s wifi pripojenim k siti by mohli treba i ze smart-telefonu telefonovat pres sveho poskytovatele VOIP. (ceny u voip jsou mnohem nizsi nez u mobilnich operatoru)
Co si o tom myslite?

Old Post 14.04.2013 v 10:23
cz2heaven je offline   Click Here to See the Profile for cz2heaven   Find more posts by cz2heaven   Click here to Send cz2heaven a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ptak
Team Leader
zastupce cloudu 10.27


Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 755

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: novy clen barrandov & wifi voip phone gate ? Příspěvek č. 878 

__________________

Old Post 15.04.2013 v 10:31
ptak je offline   Click Here to See the Profile for ptak   Find more posts by ptak       Visit ptak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cz2heaven
Newbie

Registrován: 09.04.2013
Příspěvků: 9

reply Příspěvek č. 879 

ahoj,
voip:
ano tak jsem to myslel. chtel jsem se ujistit ze se rozumime. myslel jsem to tak ze by slo udelat nekde gateway jenom pro voip protocol do internetu. tj ucastnik se pripoji k czfree intranetu a pak se skrze gateway urceny jenom pro voip - za nizzsi cenu nebo zadarmo pripoji na net.

ap barrandov B1:
vyborne !!! klidne vam s necim pomuzu. docela bych se podival tam na strechu, musi tam byt vyhled!

nova otazka:
slyseli jste o protokolu ax25 a o soundmodem? mohli bychom udelat pomalou ale dalokonosnou pripojku na delsich vlnach snadno. smart phone <-> kapesni dlouhovlnna vysilacka <-> dlouhovlnne ap <-> czfree

Old Post 15.04.2013 v 11:06
cz2heaven je offline   Click Here to See the Profile for cz2heaven   Find more posts by cz2heaven   Click here to Send cz2heaven a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ptak
Team Leader
zastupce cloudu 10.27


Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 755

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: reply Příspěvek č. 880 

No to je otázka jeslti to free znamená zadarmo nebo svobodu. Svobodně to jde, zadarmo nikoliv. Dát starej šrot na AP to se ještě zadarmo dá, ale kolik stojí zadarmo provoz se můžeš zeptat ladmanj, na kteýrej doplatil 10let sekeru na elektrice, co sežral B1.

Navíc internet nestojí skoro nic. Drahá je síť po které se dostane k lidem. Takže když lidi přispějou na provoz sítě, tak se jim k tomu ten internet může dát klidně zadarmo
Na druhou stranu i u nás platí, že když lidi pravidelně pomáhaj s věcmi kolem sítě, tak se jim příspěvky odpouští. U nás tvoří takoví lidi aktuálně 0.01% a co vím, tak jinde to není lepší. Ale jestli chceš vážn přiložit ruku k dílu, tak určitě máme otevřeno

ad B1: pískni mi mail na ptak at ptak cz a já dám vědět až tam půjdem dělat.

dlouhovlny - tyhle věci jsou mimo mě, .. to je spíš na nějakou hospodu

__________________

Old Post 15.04.2013 v 13:22
ptak je offline   Click Here to See the Profile for ptak   Find more posts by ptak       Visit ptak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:10.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 4950515253545556  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz