CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Compex WP54AG
123456789 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
POWERuser
Member

Registrován: 27.12.2003
Příspěvků: 300

Příspěvek č. 33 

jej tady se nám to rozjelo. Moje zkušenosti s p2p:

Airca8 výborná do 400m na 11tky PAN, rychlost 1,7MB/s. Dá se na příkazové řádce zjistit RSS(dělá 28-36), jinak nastavování nic moc. ACK default. Nemá regulaci výkonu v p2p(v linuxu zřejmě je ale kdoví jak funguje) Na delší vzdálenosti zlobí ping, zřejmě to chce silnější antény a regulaci, ack nepomáhá.

O5000 taktéž výborná do 400m, rychlost stejná jako Airca8 ale chybí mi status RSSI(ale možná se situace už změnila a jen o tom nevím). ACK default. Nemá regulaci výkonu v p2p.

CPX WPE54AG výborná na 1km na 19tky panelky zregulované a s ACK dělá na RSSI 27 2MB/s. Velká výhoda, že mají regulaci výkonu v bridge. Jinak souhlas stím občasným umíráním. Už mi tak dva kousky umřely. Ale zase velké plus jsou reklamace, opravdu do týdne sem měl ty kusy zpět.

CPX WP54AG výborná jako předchozí CPX na bridge. Po nastavení ACK o něm člověk ani neví a nevadí mu v cestě nějaký vrcholky stromů. Na 19tky zregulovatelný a RSSI 30 dělá cca 2,2MB/s(ale těžko se to měří protože je to páteř a nevím jaký tam tečou data). Velká výhoda že má dvě LAN, tedy není potřeba další switch na nějaký menší instalace bodů. Horší adaptér(těžší) než u přechozí verze. Jinak zatím nemám delší zkušenosti a proto sem založil tento thread. Ukazuje se tu opravdu, že jsou ty naše 5,4GHz přístroje kvalitní kus od kusu a sem rád, že ty moje jedou tak jak mi vyhovuje.
Diky za reakce.

__________________

O2 and ADSL SuX, Wi-Fi RuleZ ;-)

Old Post 29.07.2006 v 13:32
POWERuser je offline   Click Here to See the Profile for POWERuser   Find more posts by POWERuser   Click here to Send POWERuser a Private Message   Click Here to Email POWERuser     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 34 

Old Post 30.07.2006 v 08:57
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 35 

to Aldapo - tak nekupuj z polska ... ja jsem s CPX vazne spokojen ... O5000 = AirCA8 = pada 3x denne

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 30.07.2006 v 09:03
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 36 

Old Post 30.07.2006 v 09:06
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 37 

jo ... jsem spokojen a mam duvod ... ale to je jedno ... tohle jsou takove ty blbe hadky typu INTEL<->AMD .... a to asi nema cenu resit ....

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 30.07.2006 v 09:11
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 38 

Old Post 30.07.2006 v 09:14
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 39 

no rikam fajn ... nechme to byt .. ja jsem spokojen, spoje :
3km, 4 km, 6km , 7,5 km , 15km .... a jede to krasne ... a jako delat zavery, ze to ma latenci na prazdno 2ms ... no ma ... ale jako co neni to 10ghz ... jinak odesly me uz asi tri kousky 2,4 cpxu wpe54 ... ale z tech paternich 5g zaplat buh ani jeden ... proto se me nediv ze na tvoje tvrzeni koukam jak z jara.

EDIT: a airu ca8 jsem mel 5ks .... vsechny musely pryc ....

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 30.07.2006 v 09:21
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 40 

Old Post 30.07.2006 v 09:26
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 41 

jen tak pro info jak dlouhe mas ty skoky s temi ovisi a co za anteny tam mas ? ... jinak uz toho opravdu nechame bo kazdy ma neco co nasazuje a kdyz je s tim spokojen .... tak to chvali vsude

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 30.07.2006 v 09:31
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 42 

Naposledy upravil Aldapo 30.07.2006 v 09:44

Old Post 30.07.2006 v 09:40
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 43 

no ja nevim externi compexe jsem nezkousel, ale klasiky WPE54AG bezne davam .... nicmene tobe jede ovis 8 km ? .... a prutok ? latence pri zatizeni ?

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 30.07.2006 v 09:43
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 44 

Old Post 30.07.2006 v 10:05
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 45 

hmm ta neprima viditelnost to je celkem maso co za 10,5 tam mas ?, jinak max 360ms toz to by mne zdejsi asi ukamenovali, tady nesmi vylezt max nad 50ms jinak me jebou .... jinak ale koukam asi nebude ten ovis zase tak spatny jak sem si myslel

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 30.07.2006 v 10:11
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 46 

Old Post 30.07.2006 v 10:21
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

CPX zkusenosti Příspěvek č. 47 

Ahoj lidi, prispeju myma zkusenostma.
Sam jsem Aircu8 nemel v ruce, ale minuly tyden jsem tu mal od znameho co je ISP 2x Compexe na stole, zavadu jsem opravil (utrhli vnitrni koax od Atheros DPS...takze jem opravoval DPS) a
kdyz uz jsem to mel otevrene na stole, tak mi to nedalo to prokoumat. Po elektricke strance je to hruza, staci malinke zakolisani napeti a hned se to kousne nebo to odejde....coz mi potvrdil onen ISP.

Proc k tomu dochazi.....
Je to z toho duvodu, ze do konektoru pro napajeni jde 3.3V primo ze zdroje do CPU a logiky. Takze staci aby zdroj "zakoktal" a je nestesti na svete. Nehlede na fakt, ze tam 3.3V nejde nikdy, ale tak mezi 3.1 az 3.24 a to diky privodnimu kabelu. Tak jsem u jednoho udelal upravu v napajeni. Do prostoru na DPS vedle flash pameti jsem odskrabal trochu laku na DPS a naletoval LF33 stabilizator a pred i za nej dal 10uF/16V tantal (nozicky/pajeci piny jsem upravil...do vzduchu a proletoval) a misto zmrseneho zdroje od CPX (mam schema....nemohlo to projit homologaci CE) jsem vzal klasickej linearni zdroj s vystupem 5V/1A (je tam 7805).
Drobna uprava a CPX je pote super.
Neni problem doplnit mikroUPS a to tak, ze na privodni kabel se pripoji paralelne 4 AAA Ni-MH clanky 2600mA (udrzi to asi 100 minut...podle provozu....pri rezimu WDS asi 130minut ) zavarene v packu. 5 voltu to bude nejen napajet (CPX), ale zaroven dobijet onen slozenej AKU. Jen jsem na vystup zdroje dal 4A usmernovaci diodu, aby pri vypadku elektriny se AKU zpetne nevybijel pres zdroj.

-=RYS=-

__________________

Owner rpt+Echolink OK0BEZ
http://www.ok0bez.com
http://www.ok1mjo.com
http://aprs.fi/?call=a%2FOK1OEM-1

Naposledy upravil -=RYS=- 30.07.2006 v 11:24

Old Post 30.07.2006 v 11:21
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 48 

-=RYS=- - jo jo tohle jsem uz uvazoval ze dam jiny zdroj a takovou jako ze "predkrabicku" se stabilizakem a kondikama ....... nicmene ja mam na kazdem bode online ups ... takze me nejake vychylky v el.siti nese** no tudiz me jedou uplne normalne ... zadny zatuh, nic ... tak ja nevim ... asi zadne upravy nebudu delat. Jinak o neco lepe je na tom nove WP kde uz jde 9V a az vevnitr se to resi ...

EDIT: co se airca8 tyka, mam blbe zkusenosti bo to 3x denne zatuhlo ... nevim proc ... ale proste nepouzitelne, nicmene bylo to nasazeno jako 2,4 GHz tak mozna ze to jako 5g spoj "jede" .... nevim ... ale osobne neverim kusu HW ktery nekdy zklame ...

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Naposledy upravil Dade_Marfi 30.07.2006 v 11:33

Old Post 30.07.2006 v 11:29
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:46.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz