CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Kladno > Bustehrad
12345678
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

půjčka s obsluhou Příspěvek č. 97 

To je myslím rozumné a navíc pozitivní. Večer to protelefonujeme a myslím, že bysme mohli věnovat jedno víkendové do(od)poledne na proměření skoku ze střechy od jenika na Buštík a proměření skoku z Buštíku na Makotřasy.

Old Post 07.03.2003 v 09:00
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Beny
Junior Member

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 261

Jen tak dal... Příspěvek č. 98 

Jo kluci, jen tak dal. Tohle vam schvaluju. Promerit co se da. Ve stredu vsechno proberem, doufam i se mnou. Zatim je to krute a namuzu se toho zbavit.

Old Post 07.03.2003 v 11:34
Beny je offline   Click Here to See the Profile for Beny   Find more posts by Beny   Click here to Send Beny a Private Message   Click Here to Email Beny   Visit Beny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

Tak první úspěšný pokus. Příspěvek č. 99 

Právě jenik zdrhnul z vymrznuté střechy. Za to, že tam vylezl mu patří můj dík a vděk a doufám, že to neomarodí. Podařil se kontakt včetně komunikace. Kvalita nebyla největší, ale je třeba přihlédnout k faktům, že já měl anténu za oknem (tedy o asi 6 metrů níže, než je plánováno (a proto pod úrovní vrcholků stromů) a jenik jel svou 14db anténou. Pokud by se odstranily tyto nedostatky, myslím, že letíme na plnej kotel.

Zítra by měly proběhnout pokusy proti strestikovi (to už mne střecha nemine) a doufám, že se dobereme také kladného výsledku.

Old Post 08.03.2003 v 15:47
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Beny
Junior Member

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 261

Parada Příspěvek č. 100 

No kluci parada. Ja mel trochu strach, kdyz jsem koukal do mapy a videl jsem, kde je ten plynojem a Jenik. Myslim, ze tam stejne dost zasahuje. Kolik jste tedka jen tak namerili pro zajimavaost?

Old Post 08.03.2003 v 15:49
Beny je offline   Click Here to See the Profile for Beny   Find more posts by Beny   Click here to Send Beny a Private Message   Click Here to Email Beny   Visit Beny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

2 Beny Příspěvek č. 101 

Technická data musí dodat jenik, protože já byl pouze v pasivní roli a soft, který mám, mi bohužel neumožňuje měřit kvalitu signálu.

Old Post 08.03.2003 v 15:59
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

re data Příspěvek č. 102 

__________________

Old Post 08.03.2003 v 20:43
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Beny
Junior Member

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 261

2 Jenik Příspěvek č. 103 

Tak ti tedy pekne dekuji za tu fotku. Aspon lidi vidi, jak vypada clovek s chripkou, ktera necjce porad ustoupit.

Jen k tomu AP na Jetsona. Vime jak to je. Nejlepsi reseni vidim v AP u MilanaK se 180 stupnovou antenou smerem na Bustik. To by jsme tam na ni chytli dalsi usery, kteri se tesi na sit. Je jasne, ze by ten spoj nebyl asi na 450 kb/s, to urcite ne. Co ja vim, tak muzu sehnat 180 sektorku, ktera ma 12 dB. Nevim co pouziva MRX111, kdyz ma takovy dostrel. Da se to od nej zjistit.

Tohle proberem ve stredu, ten Bustik je dost strategickej.

Old Post 08.03.2003 v 20:54
Beny je offline   Click Here to See the Profile for Beny   Find more posts by Beny   Click here to Send Beny a Private Message   Click Here to Email Beny   Visit Beny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

re Příspěvek č. 104 

a to mne ani nepochvalis za ten muj supr dlouhej prispevek
mno budu psat kratsi .

skoro diplomova prace

__________________

Old Post 08.03.2003 v 20:56
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Beny
Junior Member

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 261

re pochvala Příspěvek č. 105 

Dobre, dobre. To vis ze te pochvalim, takhle psast dlouhe eseje jsem te dlouho nevidel. To jsi psal v dobe, kdy jsi se chtel na vsechno vykaslat a kdy te stvalo, ze nikdo nic nedela. Ja vim, ale od te doby se toho dost zmenilo a ja myslim, ze k lepsimu.

Jen tak na okraj. Ta kamera fakt se vypina kvuli te rychlosti do netu. Tedka nikdo ven nic neposila a me to zatim drzi, a jak vis ja mam tedka omezeno na 500/128 a kdyz tam nekdo pres den vleze a neco ven posle, tak to spadne. Budem urcite neco od MRX potrebovat.

Old Post 08.03.2003 v 21:01
Beny je offline   Click Here to See the Profile for Beny   Find more posts by Beny   Click here to Send Beny a Private Message   Click Here to Email Beny   Visit Beny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

sektorovka u milank Příspěvek č. 106 

Hele, pokud by šlo o nasvícení Buštěhradu, můžu dát tu Yaginu, co mi přidali k anténě. Má 12dB a myslím, že směrovost u ní nebude kritická.
Jinak bych doporučil mrknout tady někde po štěrbinové sektorovce. Udávají u ní hodně slušný výkon. Vzhledem k potřebné horizontální polarizaci, by nebylo divu, kdyby na ní mrx jel.
Jo jinak já jsem mezi tím barákem a vodojemem.

Naposledy upravil Jetson 09.03.2003 v 06:47

Old Post 09.03.2003 v 06:40
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Beny
Junior Member

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 261

2 sektorovka Příspěvek č. 107 

Old Post 09.03.2003 v 09:28
Beny je offline   Click Here to See the Profile for Beny   Find more posts by Beny   Click here to Send Beny a Private Message   Click Here to Email Beny   Visit Beny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

to jetson Příspěvek č. 108 

jetsone
koukej udelat nejakou lepsi mapu
to co si mne poslal je pekny, ale kdyz zoomnes na 100% tak je to humus.

udelej ji klidne 10x vetsi cca 1-2 MB a ne 100kb .

ale jestli ti to staci tak ti ji zprovoznim a muzes se tam prdnout :ú)

__________________

Old Post 09.03.2003 v 11:17
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

re mapa Příspěvek č. 109 

Zrovna jsem skenoval autoatlas, v kterém je jakž takž vidět detaily jednotlivých vesnic. Rád bych, aby to bylo pro celé Kladensko. Vyšlo mi to ale nečtvercové (3532x2337 můžu já za to, jak to Kladensko vypadá). Co Ty na to?
Jinak k velikosti, uvažuj taky trochu nad tím, že ne každý to tahá ze svého hardu!;o)

Old Post 09.03.2003 v 11:53
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

mapa Příspěvek č. 110 

musi to byt ctverec
a na cely kladensko se vykasly

kte velikosti. asi to nechapes. ale funguje to tak ze i kdyby ta mapa mnela 100 GB tak tobe jako klientovy se posle asi jenom 10 kb vyrez .p)

proto zase tolik nesetri. Myslis si ze po kazdym kliku ti tece z klfree kladenska mapa ktera ma 4 MB ? )

__________________

Old Post 09.03.2003 v 11:58
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

Tak teda Příspěvek č. 111 

Právě Ti tlačím do schránky mapu. Na Kladensko jsem se nevykašlal, protože si myslím, že zatím je hustota uživatelů příliš nízká aby potřebovala něco víc, než Ti právě teď teče do schránky.

Rád si s tím kdykoliv v budoucnosti pohraju, pokud se nároky zvýší. Jinak ta wifi mapa se chová opravdu hodně líně, takže někdy působí dojmem, že se přetahuje celá při každém zoomu.:o))

Old Post 09.03.2003 v 12:44
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

re Příspěvek č. 112 

nevim jestli ctes dobre
ale uz sem rikal

4000x4000x8 barev to kdyz se cely nacte do ramky serveru, tak to vyleri od 40 do 80 mb.
No a to vis Cel 466 a to jeste nedela nic jinyho :p).

Hele perla: Tulip ma jen 128 Ram a to je polovic co www server. A je to cel300 a zvlada to myslim rychleji o).

Uznavam , mapa je na howno. Chtely by doprogramovat. Nebo udelat novou. Ale bohuzel to bylo jedine vhodne co pouzit.
hoy

__________________

Old Post 09.03.2003 v 16:51
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:54.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz