CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Kladno > Kladno
« 21222324252627282930313233 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Beny
Junior Member

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 261

AP Příspěvek č. 417 

To se nam to pekne rozjelo co?
Milo nevim, jestli me dokazes chytit. Tvuj panelak je dost nizko, ale treba nahoda da a pojede to. Dej vedet, jak jsi dopad.
Je z podivem, co ty nase AP dokazou, viz. fotky Jenika. AP doma za oknem, vzdalenost 960m a prenos na 130 kbps.
Zatim cues a skenujte sit, 13 kanal je nas.

Old Post 22.01.2003 v 10:25
Beny je offline   Click Here to See the Profile for Beny   Find more posts by Beny   Click here to Send Beny a Private Message   Click Here to Email Beny   Visit Beny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LZJ
Newbie

Registrován: 17.12.2002
Příspěvků: 8

Comp na router Příspěvek č. 418 

Kdyby něco mám ve sklepě nevyužitou 486/100 16MB RAM, ještě před třeba rokama byla funkční ;-)

BTW dnes ráno jsem zkusil skenovat z okna AP a nic jsem nenašel. Večer budu v práci a podívám se na mapy, jestli mám šanci vidět někoho jinýho než MilanaK.

Případně začnu plánovat nový node. Není ještě někdo z východnější části Kročehlavského sídliště? Hlavně když by bydlel v nějakém věžáku.
Libor

Old Post 22.01.2003 v 13:07
LZJ je offline   Click Here to See the Profile for LZJ   Find more posts by LZJ   Click here to Send LZJ a Private Message   Click Here to Email LZJ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LZJ
Newbie

Registrován: 17.12.2002
Příspěvků: 8

Comp ještě jednou Příspěvek č. 419 

Omlouvám se, mělo tam být "... před třema rokama..."

Old Post 22.01.2003 v 13:09
LZJ je offline   Click Here to See the Profile for LZJ   Find more posts by LZJ   Click here to Send LZJ a Private Message   Click Here to Email LZJ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

re Příspěvek č. 420 

hele mam tu mraky 486 / 386 a nejaky P

vydrz chvilku, skousim nasadit nejnizzsi ceny
az to bude schvaleny hodim sem cenik
burt

Old Post 22.01.2003 v 13:33
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LZJ
Newbie

Registrován: 17.12.2002
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 421 

Sorry, nějak nechápu proč teda sháníš nějakou baterku :-O

Old Post 22.01.2003 v 19:19
LZJ je offline   Click Here to See the Profile for LZJ   Find more posts by LZJ   Click here to Send LZJ a Private Message   Click Here to Email LZJ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LZJ
Newbie

Registrován: 17.12.2002
Příspěvků: 8

Proč bude AP u Cooka a ne u MilanaK? Příspěvek č. 422 

Tak jsem zkoumal mapy a zjistil následující:

1) MilanK je uprostřed sídliště a Cook na kraji, proč má být AP u Cooka? Navíc já na Cooka nevidím :-(

2) Podle fotek je viditelnost od statních do mého okolí blbá. Navíc asi nejsou zájemci z okolí bydlící ve věžáku.
Beny je hodně daleko. Fotky Benyho směr sídliště, to je kam?
Od Míly je možná vidět střecha sousedního paneláku ve Vitry.
Jenže ani můj ani sousední panelák (asi bych tam někoho sehnal) nejsou moc vysoké, případné AP by bylo jen pro nejbližší okolí. A dělat zatím AP pro jednoho dva lidi mi přijde neekonomické.

3) BTW tušíte jestli bych z 2. patra dokázal chytit AP na své střeše (nad 6. patrem)?

Libor

Old Post 23.01.2003 v 08:02
LZJ je offline   Click Here to See the Profile for LZJ   Find more posts by LZJ   Click here to Send LZJ a Private Message   Click Here to Email LZJ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milank
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 59

AP @ Cook vs. MilanK Příspěvek č. 423 

To, kde bude zmiňované AP, bylo předmětem několika diskusí. Poslední výsledek je umístit to u Cooka a on se na to už připravuje.

Pro začátek byly proti sobě dva návrhy: 180 stupňů sektorovka u Cooka na střeše směr sever nebo stejná anténa u mne na balkóně směr západ. Z těchto dvou řešení pravděpodobně to Cookovo pokryje víc lidí. Tebe, LZJ, bych svojí sektorovkou nepokryl.

Asi nezbývá než počkat, jaká bude slyšitelnost signálu od Cooka a pak se rozhodnout, co dál. Při dostatečném zájmu by mohl jít vybudovat spoj u mne, ale to se bude muset na střechu, což znamená realizační prodlevu...

Old Post 23.01.2003 v 08:16
milank je offline   Click Here to See the Profile for milank   Find more posts by milank   Click here to Send milank a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georg
Newbie

Registrován: 08.01.2003
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 424 

__________________

Georg

Old Post 23.01.2003 v 10:23
Georg je offline   Click Here to See the Profile for Georg   Find more posts by Georg   Click here to Send Georg a Private Message   Click Here to Email Georg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milank
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 59

Ronja Příspěvek č. 425 

Nebylo by možné Ronjou odebírat konektivitu na Inet z Kokosu? Dejme tomu k Benymu.

Old Post 23.01.2003 v 10:28
milank je offline   Click Here to See the Profile for milank   Find more posts by milank   Click here to Send milank a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

re georg Příspěvek č. 426 

clovece myslim ze by to mozna slo.
nebylo by to moc stabilni, a signal by byl taky dost slaby.
pokud si sezenes prechodku (pigtail) z Nkovy samice na revers SMA(samice) tak sundam antenu a ap, a muzeme testnout link , jeslti se to chyti.
jo jeste potrebujeme pc na ovladani toho AP.
jinak pro LZJ. Mam tu dost 486, ale na router s mejlserverem potrebujes neco silnejsiho, a to tu mam bohuzel jenom ten board P 200MMX kde mne blbne ta Cmoska
na provoz to nema vliv, ale kdyz pak vypnou proud, tak nevim co to udela. chvilku by to mnelo vydrzet, ale mne se neecee behat pod strechu k benymu mackat nejaky podelany F1 F2

kdo my mnel broken bord stim CMOS prvkem, mam zajem.

burt

milane: asi prohraju tu sazku, vcera sme s benym udelaly jenom 260 kb/s. Musime to testnout az bude mlha :_). Budu mit vetsi sance.

Old Post 23.01.2003 v 10:34
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georg
Newbie

Registrován: 08.01.2003
Příspěvků: 4

Wink Příspěvek č. 427 

Jestli je prima viditelnost, tak zrejme ano. Ronja umi 10mb/s, pripojeni na AUI (mam nekolik transceiveru BNC/AUI), pokud by na Kokosu bylo misto a moznost napajeni, stacilo by mozna privest sit koaxem. Nicmene to chce nejake prakticke zkusenosti - ja mam zatim jen soucastky

__________________

Georg

Old Post 23.01.2003 v 10:40
Georg je offline   Click Here to See the Profile for Georg   Find more posts by Georg   Click here to Send Georg a Private Message   Click Here to Email Georg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georg
Newbie

Registrován: 08.01.2003
Příspěvků: 4

CMOS Jenik Příspěvek č. 428 

__________________

Georg

Old Post 23.01.2003 v 12:17
Georg je offline   Click Here to See the Profile for Georg   Find more posts by Georg   Click here to Send Georg a Private Message   Click Here to Email Georg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

re Příspěvek č. 429 

Old Post 23.01.2003 v 12:33
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mila
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 45

mereni provedeno Příspěvek č. 430 

tak jsem vcera vecer zkousel jestli uslysim nektere z jiz bezicich AP a bohuzel jedine ktere ma slaby signal je Maiva panelak .....
testovani bylo ale pouze z oknaktere je na druhou stranu nez je MilanK, smerem k nadrazi.
Mereni na strese provedu az bude 100 % jasne kde bude AP jestli Cook nebo MilanK, protoze rozdil v delce kabelu by byl asi 15 m.

to georg: pokud by byl zajem i u mne udelat AP tak se muzem domluvit, zatim to vypada ze budu jenom end-user.

Old Post 23.01.2003 v 14:27
Mila je offline   Click Here to See the Profile for Mila   Find more posts by Mila   Click here to Send Mila a Private Message   Click Here to Email Mila     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JetCat
Newbie

Registrován: 05.12.2002
Příspěvků: 27

@ jeníííííík Příspěvek č. 431 

Zdravím traktoristu Jenííííka...

Mám tu nějaký černý brouky....

DALLAS
DS1387
REALTIME RAMlfled
9212A3 021172

DALLAS
DS12887
REALTIME
9437A2 050338

DALLAS
DS12887
REALTIME
9437A2 050302

Jet

Old Post 23.01.2003 v 14:45
JetCat je offline   Click Here to See the Profile for JetCat   Find more posts by JetCat   Click here to Send JetCat a Private Message   Click Here to Email JetCat   Visit JetCat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

heh Příspěvek č. 432 

ci je vsecky.
doma napisu co to presne je.
opisu vsecky vyfotim a dam na net aby bylo k porovnani stim co tam mam.

diky turbo kocko

jedu dome, time wait...

Old Post 23.01.2003 v 14:46
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:44.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 21222324252627282930313233 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz