CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > leaf.sourceforge.net (MINI DISTRIBUCE PRO CZFREE?)
« 32333435363738394041424344 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Bogus number: H18: digit 17 not in base 16 Příspěvek č. 593 

Zkusil jsem to zadat do googlu, a jediný, co mi to našlo byl zdroják dhcpd
Ale z něj je vidět, že tuhle chybu hlásí, pokud zpracovává číslo a načtená cifra je větší, než základ soustavy. Ta tvoje hláška odpovídá písmenu 'H' v nějakém hexadecimálním čísle.

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 13.01.2004 v 19:09
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

Příspěvek č. 594 

ahoj.
jsem hrozna lama. tak vas moc prosim: nemuzete nekdo prelozit drivery na realtek 8180 do wisp ? dik moc

Old Post 14.01.2004 v 12:09
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bary
Newbie

Registrován: 06.01.2004
Příspěvků: 12

H-čko v DHCP Příspěvek č. 595 

No jak je vidět mám tam skutečně H :-) Nevim jak je to možný, ale celé dhcpd.conf jsem sem nakopíroval a jak tak koukám tak MAC adresa toho jednoho z PC obsahuje písmeno H. A dneska jsem jí kontroloval přes ipconfig. Vyhodil fakt to co tam je napsáno, tedy H.

Mimochodem ten traffic shaping, koukal jsem, že je tady forum ohledně shapování a přepsány scripty na HtB. Který mi doporučíte? Já se v tom moc nevyznám. Prostě wifi tahá inet 128kb/s eth0 rozvádí na 4 PC. Tzn traffic shaping bude na eth0. Jednoduchý zapojení, možná v tom hledám vědu :-)
Díky L. Bareš

Old Post 14.01.2004 v 15:24
Bary je offline   Click Here to See the Profile for Bary   Find more posts by Bary   Click here to Send Bary a Private Message   Click Here to Email Bary     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hanysek
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 61

default GW Příspěvek č. 596 

Ahoj maaam big problem...

jsem zvyklej ze u wispa se vetsinou vsecko nastavi samo aspon myslim ten zaklad jako routy atd..

Ale vcera mi spadl wisp moji chybou tak jsem ho nahodil uplne znova nasel vsecky karty (2xrealtek8139, z626) pohoda parky..
nastavil jsem ip adresy dal jsem SAVE > ReSTART.

Problem je v tom ze ten idiot mi neni schopen nahodit routu z jedneho realteku na druhy....tim padem nemuzu na internet..
pritom routa do wifiny facha v pohode....tak nevim jestli to je tim ze si nemuze nejak zapamtovat tu default routu na ten jeden realtek ? ci co ?

Tohle se mi stavalo i predtim ale treba sem jenom neco zmenil jako ze jsem zadal znova default gate a nebo zkusil arp bridge nebo jaxe to menuje ale ted ted prave nevim cim to ze to najednou vse nabehlo....NO a ted mi to dela zase ale uz sem bezradny nechce mi to proste jet (internet)

PS: routy ve wispu vypadaji ze jsou dobre
aji DG je tam dobre...proto me to sere uz, neni nejaka finta na tu DFG ? Obcas sem si vsiml totiz ze kdyz zadam ve wispu default gate tak po odentrovani kdy ma naskocit vyber ktery rozhrani je pripojeno do defaultgate tak mi tam misto toho naskoci okno co se objevi kdyz chcete nastavi NAT tzn. prvni polozka je DISABLE NAT. UZ jsem z toho lejen. Diky za help...

__________________

______________
:.:> HaNySeK <:.:

Old Post 15.01.2004 v 07:46
hanysek je offline   Click Here to See the Profile for hanysek   Find more posts by hanysek   Click here to Send hanysek a Private Message   Click Here to Email hanysek   Visit hanysek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Laxxman
Junior Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 276

Příspěvek č. 597 

Mam jednu otazecku
da se wisp proroutovat skrz treba na ftp server,ktery bezi v lokalni siti.

Priklad

INTERNET--->WISP---> 1PC FTPSERVER
\---> 2PC WEBSERVER

Vim ze se to da provozovat vsechno ve wispu ale to nechci.

Diky

Old Post 15.01.2004 v 21:28
Laxxman je offline   Click Here to See the Profile for Laxxman   Find more posts by Laxxman   Click here to Send Laxxman a Private Message   Click Here to Email Laxxman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Příspěvek č. 598 

Old Post 15.01.2004 v 22:07
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

WISP build HOWTO Příspěvek č. 599 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 16.01.2004 v 07:57
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Laxxman
Junior Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 276

Příspěvek č. 600 

Old Post 18.01.2004 v 20:54
Laxxman je offline   Click Here to See the Profile for Laxxman   Find more posts by Laxxman   Click here to Send Laxxman a Private Message   Click Here to Email Laxxman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bary
Newbie

Registrován: 06.01.2004
Příspěvků: 12

vlastní scripty Příspěvek č. 601 

Napsal jsem si vlastní script a chtěl bych to pouštět se startem WISPu, ale a? ho dám kamkoliv pokaždé zmizí. Jediné místo je /mnt1 kam se mi mountuje zdrojový disk. Tam přežije, ale kam hodit třeba symbolickej link, aby to po startu pustil?
Díky L. Bareš

Old Post 19.01.2004 v 10:48
Bary je offline   Click Here to See the Profile for Bary   Find more posts by Bary   Click here to Send Bary a Private Message   Click Here to Email Bary     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 602 

Zmizí i z /etc/init.d? Tam jsou skripty, které se spouští po spuštění. Když tam skript nahraješ a dáš uložit balíky, měl by se zapsat do root.lrp a vydržet reboot.

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 19.01.2004 v 14:26
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamik
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 62

User is Mapper

mizení Příspěvek č. 603 

Takze pokud neco das do /modules nesmi se to jmenovat stejne jako link, ktery uz tam je a vytvari se pri startu. Jinak kdyz neco nakopirujes do /usr/local tak to tam taky zustane. Samozrejme se pred restartem musi dat ulozit konfigurace. Ja tam mam napriklad binar na zastavovani disku a spoustim ho z /etc/network/ifup.local. Kamik

__________________

Old Post 22.01.2004 v 10:37
kamik je offline   Click Here to See the Profile for kamik   Find more posts by kamik   Click here to Send kamik a Private Message   Click Here to Email kamik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Laxxman
Junior Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 276

SIOCGIFFLAGS: no such Příspěvek č. 604 

Zdravim,

Vim ,ze uz se to tady castecne resilo, ale protoze jsem s tim hnul jen asi tak na 50% tak se ptam znova.

Proc se pri zapnuti brinding v menu Wispu objevuje pri bootu
tahle hlaska: SIOCGIFFLAGS: no such


Nejprve to najde ETH ISA 3C509 to rekne je OK
pak to hodi cosi a vysledkem je tohle SIOCGIFFLAGS: no such
a teprve potom startuje PCMCIA WIFI.

Kdyz to nabootuje tak vse jede uplne normalne a neni zadny problem.

Jen me znervoznuje,ze nevim jak to odstranit. Jedina pomoc byla,kdyz se vypne Brinding. Tak to nepise.

Nevite nekdo co s tim.

PS delaji to vsechny distribuce co jsem zkousel (tzn. 4 posledni)

Diky

Old Post 30.01.2004 v 08:22
Laxxman je offline   Click Here to See the Profile for Laxxman   Find more posts by Laxxman   Click here to Send Laxxman a Private Message   Click Here to Email Laxxman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

Příspěvek č. 605 

ahoj , wisp (s hostapem od hwsofta 0.0.3) mi dela podivnou haluz. jednou tejdne uplne vytuhne s hlaskou v logu ze odasocioval vsechny stanice a wlan uplne zatuhne (ping na kartu jde). staci restart network a zase to 2-5 minut jede a zas to samy. behem 3-4 hodin se to hodi zase do kupy samo od sebe. nepomaha restart systemu , nic. uz jsem tam kopnul ten prosincovej wisp pac to vcera delalo zase a nic. mam tam Firmware 1.3.6 tak jsem premejslel ze tam hodim 1.7.4 ale co kdyz to bude delat dal ? dik
PS: bezelo to 3 mesice bez sebemensiho problemu

Old Post 30.01.2004 v 11:37
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SHF
Junior Member

Registrován: 09.12.2002
Příspěvků: 122

Příspěvek č. 606 

__________________

Old Post 30.01.2004 v 17:02
SHF je offline   Click Here to See the Profile for SHF   Find more posts by SHF   Click here to Send SHF a Private Message   Click Here to Email SHF   Visit SHF's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

Příspěvek č. 607 

nacpal jsem tam uplne novej wisp kterej sem celej nanovo zkonfiguroval. predtim jsem zkousel i zalohu ktera je 2 mesice stara. zkusim ten firmware

Old Post 31.01.2004 v 10:33
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oron
Newbie

Registrován: 20.08.2003
Příspěvků: 66

mail z cronu ... Příspěvek č. 608 

Old Post 01.02.2004 v 19:25
oron je offline   Click Here to See the Profile for oron   Find more posts by oron   Click here to Send oron a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:19.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 32333435363738394041424344 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz