CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Nusle
« 234567891011121314 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
hugozhor
Newbie

Registrován: 26.12.2002
Příspěvků: 26

Wink Výsledky měření Příspěvek č. 113 

Tak jsem včera konečně otestoval signál u mne. Akorát, ještě nemám pořádnou anténu, takže to co jsem naměřil bylo chyceno jen na ten malej černej pendrek. Od zde jsem vzdušnou čarou cca 80 metrů a tak jsem si myslel, že signál bude dost silnej. Signál v bytě nebyl žádný, tak jsem to musel vytáhnout ven na terasu, kde mám přímou viditelnost na zde a i4. Signál tam byl, ale velmi slabý.
Našel jsem tyto AP:
CzfreeNet.I4 signál 13% (link quality 13-40%)
CzfreeNet.zde signál 7% (link quality 13-23%)
Czfree.bone2 signal 1% (link quality 0%- nešlo navázat)

Otestoval jsem ping na zde a ztráta paketů byla cca 30 - 50%. Z toho jsem vyvodil závěr, že budu potřebovat silnější anténu. To budu moct ale vyzkoušet až příští týden. Do té doby musím sestavit anténu a vzít ji do Prahy.

Old Post 24.03.2003 v 15:51
hugozhor je offline   Click Here to See the Profile for hugozhor   Find more posts by hugozhor   Click here to Send hugozhor a Private Message   Click Here to Email hugozhor   Visit hugozhor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zde
Newbie

Registrován: 31.10.2002
Příspěvků: 72

Re: Pipojrni v Cibulkovy Příspěvek č. 114 

__________________

zde

Old Post 24.03.2003 v 15:55
zde je offline   Click Here to See the Profile for zde   Find more posts by zde   Click here to Send zde a Private Message   Click Here to Email zde     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zde
Newbie

Registrován: 31.10.2002
Příspěvků: 72

antena Příspěvek č. 115 

hugozhor > uz hodne dlouho slibuju vymenu anteny ... ach jo, snad to brzy splnim, myslim ze by to melo pomoct i tobe

__________________

zde

Old Post 24.03.2003 v 15:59
zde je offline   Click Here to See the Profile for zde   Find more posts by zde   Click here to Send zde a Private Message   Click Here to Email zde     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hugozhor
Newbie

Registrován: 26.12.2002
Příspěvků: 26

Nová anténa Příspěvek č. 116 

Tak jsem v patek otestoval novou antenu - Quad s kulatyma smyčkama, kterou jsem vlastnoručně vyrobil, dle návodu na internetu. Kabel jsem udělal 10 metrů, protože zatím pořádně nevím, kudy ho povedu ven. Kabel jsem udělal z kabelu Belden PRG 11 Cu (impedance 75 Ohm) a bez pigtailu připojil rovnou ke kartě (sehnal jsem RSMA konektor na kabel o průměru 10,7mm).
A konečně výsledky měření. Spojení jsem měřil ve Win98, na zde jsem měl Signal kolem 40-53% a Quality link kolem 40%. Zkoušel jsem ping a ten byl se ztrátou kolem 10% při testování cca 5min.
Zkoušel jsem i ping na bránu Deu 10.1.1.1 a tam byla obdobná ztráta. Jinak ale všechno fungovalo.
Teď už chybí jen provrtat zeď, připevnit anténu napevno a začít to používat. Teď se ale nedostanu 14 dní do Prahy, takže s testováním mám teď pauzu.

Old Post 07.04.2003 v 14:54
hugozhor je offline   Click Here to See the Profile for hugozhor   Find more posts by hugozhor   Click here to Send hugozhor a Private Message   Click Here to Email hugozhor   Visit hugozhor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zde
Newbie

Registrován: 31.10.2002
Příspěvků: 72

DHCP Příspěvek č. 117 

__________________

zde

Old Post 08.04.2003 v 19:13
zde je offline   Click Here to See the Profile for zde   Find more posts by zde   Click here to Send zde a Private Message   Click Here to Email zde     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
root
Team Leader
zastupce cloudu 10.23


Registrován: 09.05.2002
Příspěvků: 312

Team Member: MOD

Re: DHCP Příspěvek č. 118 

Old Post 15.04.2003 v 10:56
root je offline   Click Here to See the Profile for root   Find more posts by root   Click here to Send root a Private Message   Click Here to Email root     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zde
Newbie

Registrován: 31.10.2002
Příspěvků: 72

Re: Re: DHCP Příspěvek č. 119 

__________________

zde

Old Post 15.04.2003 v 11:16
zde je offline   Click Here to See the Profile for zde   Find more posts by zde   Click here to Send zde a Private Message   Click Here to Email zde     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
root
Team Leader
zastupce cloudu 10.23


Registrován: 09.05.2002
Příspěvků: 312

Team Member: MOD

Re: Re: Re: DHCP Příspěvek č. 120 

Old Post 15.04.2003 v 11:27
root je offline   Click Here to See the Profile for root   Find more posts by root   Click here to Send root a Private Message   Click Here to Email root     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zde
Newbie

Registrován: 31.10.2002
Příspěvků: 72

Re: Re: Re: Re: DHCP Příspěvek č. 121 

__________________

zde

Old Post 15.04.2003 v 12:05
zde je offline   Click Here to See the Profile for zde   Find more posts by zde   Click here to Send zde a Private Message   Click Here to Email zde     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kacis
Newbie

Registrován: 14.04.2003
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 122 

taky mam zajem se pripojit.....viz PM

Old Post 15.04.2003 v 13:40
kacis je offline   Click Here to See the Profile for kacis   Find more posts by kacis   Click here to Send kacis a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
root
Team Leader
zastupce cloudu 10.23


Registrován: 09.05.2002
Příspěvků: 312

Team Member: MOD

Re: Re: Re: Re: Re: DHCP Příspěvek č. 123 

Old Post 15.04.2003 v 16:11
root je offline   Click Here to See the Profile for root   Find more posts by root   Click here to Send root a Private Message   Click Here to Email root     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zde
Newbie

Registrován: 31.10.2002
Příspěvků: 72

Re: Re: Re: Re: Re: Re: DHCP Příspěvek č. 124 

__________________

zde

Old Post 15.04.2003 v 16:16
zde je offline   Click Here to See the Profile for zde   Find more posts by zde   Click here to Send zde a Private Message   Click Here to Email zde     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ACESS
Newbie

Registrován: 14.04.2003
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 125 

Ahoj,
bydlím v Jaromírové 13 mezi Nezamyslovou a Odstrčil. nám.
Bylo by možné se připojit, v mapě jsem tu blízko mě nikoho nanašel a ze střechy nevím jestli vidím AP (asi někde za OSKAREM). Dík

Old Post 16.04.2003 v 01:41
ACESS je offline   Click Here to See the Profile for ACESS   Find more posts by ACESS   Click here to Send ACESS a Private Message   Click Here to Email ACESS     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Blaikie.Nusle
Newbie

Registrován: 24.10.2002
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 126 

Old Post 16.04.2003 v 03:03
Blaikie.Nusle je offline   Click Here to See the Profile for Blaikie.Nusle   Find more posts by Blaikie.Nusle   Click here to Send Blaikie.Nusle a Private Message   Click Here to Email Blaikie.Nusle     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hugozhor
Newbie

Registrován: 26.12.2002
Příspěvků: 26

Nová všesměrovka Příspěvek č. 127 

Nazdar
Tak jsem si zrovna říkal, proč když jsem měřil signál cca před 14 dny, abych našel nějaký dobrý místo na anténu, se trochu změnil. Podezíral jsem ty stavebníky, co tady mezi mnou a zde staví něco na střeše, ale asi to bude tou výměno antény. Měl jsem signál cca 53 - 60 procent (měřeno ve Win98) a teď je na nejsilnějším místě 33-40 procent. Ještě že sem nepřimontoval anténu na konzoli, kde jsem původně naměřil 40 procent, protože teď je tam jen 6-13 procent. Nevadí, zatím mám anténu přilepenou lepící páskou na terase.
Takže moje rada zní: 3x měř a pak teprve vrtej a připevňuj.
Jinak nevíte někdo, kdy dodělají tu střechu na Sekanivé 30-34? Aby mě tam ještě něco nepostavili do signálu.

Old Post 16.04.2003 v 09:07
hugozhor je offline   Click Here to See the Profile for hugozhor   Find more posts by hugozhor   Click here to Send hugozhor a Private Message   Click Here to Email hugozhor   Visit hugozhor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zde
Newbie

Registrován: 31.10.2002
Příspěvků: 72

anténa Příspěvek č. 128 

Pro upřesnění:
V pátek 11. dubna ve 12 hodin jsem vyměnil vysílací 60° sektorovou anténu za 180°. Zisk antény je myslím o jeden dB nižší, ale to by nemělo hrát roli.
Prosím o Vaše reakce, kde a jak chytáte příjem. Jestli si vybavujete jak bylo minulý pátek, tak anténu jsem přidělával v tý největší vánici ... moc jsem si se směrováním antény nehrál. Můžu ji tedy určitě někam pootočit, ale chci nejdřív počkat na Vaše odezvy.
Zatím čau

__________________

zde

Old Post 16.04.2003 v 09:27
zde je offline   Click Here to See the Profile for zde   Find more posts by zde   Click here to Send zde a Private Message   Click Here to Email zde     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:15.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 234567891011121314 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz